Канада запровадила нову міграційну програму для українців: омбудсмен розповів, хто і як може взяти участь

Українці можуть подати подати документи по офіційній програмі від уряду Канади для громадян України, які мають родичів у цій країні

Дмитро Лубінець, документи Канади
Дмитро Лубінець виклав покрокову інструкцію, як українцям отримати ПММ в Канаді

Канада відкрила нову міграційну програму за якою українцям, в яких є родичі з цієї країни зможуть отримати документ про постійне місце проживання. Такую можливість громадяни України мають з 23 жовтня. Навіть у разі, якщо хтось з близьких має лише ПММ в Канаді, людина зможе також нею скористатись.

Про це повідомляє уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму офіційному Telegram-каналі. Він зазначив, що заявку можна подати в форматі онлайн.

За його словами, подати прохання про надання ПММ можна, якщо громадянин України є членом сім’ї громадянина чи постійного жителя Канади, або ж чоловіком/дружиною (чи цивільним партнером) громадянина України, який має родину в Канаді.

Тобто усі українці, хто має близьких родичів у яких є близькі родичі у яких є канадське громадянство, або статус ПММ, можуть скористатись можливостями програми. За характеристиками, родичами можуть вважатись діти, батьки, бабусі й дідусі, подружжя, а також брати й сестри.

Також Дмитро Лубінець опублікував інструкцію, як подати заявку.

  • Перевірте, чи відповідаєте Ви критеріям для отримання дозволу на проживання.
  • Підготуйте необхідні документи та подайте заяву. Для цього необхідно створити обліковий запис та подати онлайн-заяву на порталі постійного проживання.
  • Після розгляду Вашої заяви міграційною службою має прийти підтвердження, що Ви відповідаєте вимогам для отримання дозволу на проживання.


Також уряд Канади може запропонувати наступне.

  • пройти медичний огляд;
  • здати біометричні дані (відбитки пальців і фото);
  • пройти кримінальні та безпекові перевірки.

Українські біженці роз'їхались по світу

Нещодавно стало відомо, що українські біженці, які виїхали через повномасштабну війну, розв'язану росією, змогла адаптуватись найкраще з усіх інших громадян різних країн світу. Так, на ринку праці в Польщі рівень працевлаштування сягає 65%. Поки що найнижчим рівнем є у Швейцарії та Італії, там ця позначка дорівнює 19%. Громадяни інших країн, щоб отримати роботу в країнах Європи мають прожити там від 5 до 10 років. В середньому їм дають роботу через цей проміжок часу.

Загалом, українці найкраще влаштувались в Британії, де працевлаштування біженців - 61%, на третьому місці - Швеція з 56%, у Литві це є 53%, у Чехії 51%, у Данії, Нідерландах та Естонії - 46%, у Франції - 33%%. Цей показник відстежує, наскільки українці влаштувались в тій чи іншій країні на роботу. 

Також повідомлялось, що Рада ЄС ухвалила 28 вересня рішення про продовження тимчасового захисту для українців, які переховуються від російської агресії. Воно автоматично буде тривати з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року. Це торкнеться 4 мільйонів українських біженців. У ЄС хм надають: право на проживання, доступ до ринку праці та проживання, медичну допомогу, соціальну допомогу та доступ дітей до освіти. Це робиться у найшвидші терміни. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube