У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Затвердження урядом кандидатури Олени Думи на посаду керівника АРМА є незаконним
У п'ятницю, 30 червня, під час засідання Кабінет міністрів України призначив Олену Думу новою очільницею Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Проте Дума не отримала необхідної кількості голосів на конкурсі, тому затвердження її кандидатури урядом є незаконним. В уряд й АРМА поки що не коментували нове призначення.
"Попри весь "двіж" з відкликанням голосу і все таке... Кабмін тільки що на засіданні призначив нову Голову АРМА - Олену Думу", - повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Перед засіданням Кабміну голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін у Facebook нагадав, що через відкликання голосу одного з членів конкурсної комісії Дума не отримала необхідної кількості голосів на конкурсі. Тому затвердження її кандидатури урядом є незаконним.
"Кабмін сьогодні спробує НЕЗАКОННО призначити головою АРМА Олену Думу. Незаконним це призначення є тому, що під час конкурсу вона НЕ отримала необхідної кількості голосів. Нагадаю, вчора (29 червня - ред.) член конкурсної комісії Остапенко відкликав свій (вирішальний) голос за Думу і офіційно проінформував про це КМУ. Це означає, що з шести необхідних для перемоги голосів, Дума отримала лише пʼять", - написав Шабунін.
Про занепокоєння громадськості щодо призначення Олени Думи наголосили й посли G7 на своїй сторінці у Twitter. Також вони закликали дотримуватися всіх процедур обрання голови АРМА.
"G7 уважно стежила за процесом призначення голови AРMA та зауважила занепокоєність громадянського суспільства щодо вжитих процедур. Важливо дотримуватись належних процедур, щоб зміцнити довіру до AРMA", - йдеться у повідомленні.
Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) функціонує з жовтня 2017 року. Основними завданнями цього органу є виявлення, розшук та/або управління активами, одержаними від злочинів. Тобто, АРМА є спеціальним органом, який допомагає правоохоронцям відшукати майно, а також управляти ним після арешту.
Історія з призначенням голови АРМА тягнеться з 2021 року. Тоді 29 липня в.о. голови АРМА, його заступника та начальника управління установи відсторонили від посад та відправили під домашній арешт. Їх викрили на привласненні понад 400 тисяч доларів, які були передані в управління агентства. 4 серпня 2021 року Кабмін призначив тимчасовим головою Агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) Дмитра Жоравовича.
А 28 червня 2023 року у конкурсі на посаду нового керівника АРМА перемогла колишня заступниця голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олена Дума. За це рішення проголосували шестеро із восьми членів конкурсної комісії. Наступного дня член конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду голови АРМА Дмитро Остапенко відкликав свій підпис за переможницю конкурсу Олену Думу.
Таким чином, вона не отримала достатньої кількості голосів, щоб зайняти посаду. Крім того, Transparency International Ukraine зазначало, що у Думи немає необхідного професійного досвіду, є тісні політичні зв’язки, ймовірно, має ділові контакти з держзрадниками та підозрюваними у співпраці з росією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.