“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
ВООЗ рекомендує робити дослідження кожні п'ять років
Українці вживають багато солі і мало овочів та фруктів, багато курять і вживають алкоголю, не приймають ліки, коли мають високий тиск, не консультуються з лікарем, коли мають підвищені ризики серцево-судинних катастроф і часто не користуються ремнем безпеки під час водіння.
Про це показують результати дослідження STEPS, яке проводили для вивчення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань, передає Інформатор .
ВООЗ рекомендує робити дослідження кожні п'ять років, щоб стежити за тенденціями та покращувати профілактику і контроль за неінфекційними захворюваннями.
До неінфекційних захворювань відносяться:
Через ці захворювання помирає багато людей в світі - щорічно близько 41 мільйона,що становить понад 70% від усіх смертей глобально. В Україні неінфекційні хвороби також мають провідну роль за причинами смертності - більше 90% смертей трапляються саме через них. Більше половини з них - через серцево-судинної хвороби.
Зараз з'явилися розширені дані про причини високого рівня захворюваності,отримані на основі інтерв'ю з більш ніж 4 тисячами учасників, а також на основі вимірювання фізичних показників - окружності талії, індексу маси тіла, тиску і деяких біохімічних показників здоров'я. У дослідженні аналізували отримані дані з виконання скринінгу на рак шийки матки і грудей, з депресії і суїцидальної поведінки, насильства і травм.
Чому ці хвороби такі поширені?
Незбалансований раціон, наприклад відсутність в ньому джерел клітковини, багато жирної і солоної їжі, нестача фізичної активності, куріння, надмірне вживання алкоголю, пов'язаний з цим високий тиск, надмірна вага і підвищений рівень цукру в крові, високий рівень холестерину - це ті чинники, які вносять найбільший внесок у розвиток неінфекційних хвороб.
Які фактори ризику найбільш поширені?
Майже третина населення в Україні має поєднання 3-5 факторів ризику розвитку неінфекційного захворювання (куріння, вживання алкоголю, низький рівень активності, високий тиск і зайва вага або ожиріння). Це далеко не вичерпний перелік результатів досліджень.