Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Армія Ізраїлю перейде на більш досконалі системи протиповітряної оборони
У Повітряних силах Ізраїлю прийняли рішення про повний перехід на досконаліші системи оборони неба. А саме на відомий "Залізний купол" ізраїльської розробки. Тому з експлуатації знімають застарілі комплекси ЗРК Patriot.
Про це повідомило видання The Times of Israel. Зазначається, що кілька зенітних батарей комплексу MIM-104 Patriot, які були на озброєнні армії Ізраїлю, спишуть. Але чи виставлять їх на продаж, чи передадуть іншим країнам, наразі невідомо. А це значить, що в України є шанс їх отримати. Проте офіційних заяв щодо цього не має.
"Ми зрозуміли, що нам потрібно рухатися вперед і вдосконалювати наші методи захисту. Інновації в системі забезпечують кращі можливості оперативного та технічного реагування", – сказав командир 138-го батальйону групи протиповітряної оборони Ізраїлю.
У виданні додали, що особовий склад комплексів пройде перепідготовку на інші системи найближчим часом. Наразі йде процес деактивації Patriot. Триватиме він щонайменше два місяці. Нову систему запустять тільки після повного закриття цієї.
Системи Patriot стоять на озброєнні Ізраїлю ще з 1991 року. Проте перехоплення ними зробили лише у 2014 році. Тоді збили безпілотник, запущений бойовиками ХАМАС із Сектора Гази. Згодом ЗРК почали використовувати для збиття ворожих літаків.
Варто зазначити, що на озброєнні Повітряних сил армії Ізраїлю перебувають ЗРК Patriot PAC-2, які озброєні ракетами GEM-T. Вони здатні перехоплювати повітряні цілі на відстані до 160 км. Як стверджують ЗМІ, у розпорядженні Ізраїлю 8 батарей Patriot.
Через посилення ракетних обстрілів з боку РФ Україна намагається отримати від країн-партнерів додаткові ЗРК Patriot. На першому етапі потрібно щонайменше 7 батарей. Враховуючи те, що вільними у світі є 100 систем, то знайти таку кількість можна. Але деякі держави не згодні продавати надлишок.
Проте Україна нещодавно отримала від Німеччини нову систему протиповітряної оборони Patriot. Ще одну може надати США. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ще два Patriot "перебувають у полі зору" України. За них зараз активно домовляються.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.