“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У Ізраїля є власна зацікавленість у передачі Україні сучасної зброї
16 жовтня міністр у справах діаспори Ізраїлю Нахман Шай повідомив про те, що його країна готова надати військову допомогу Україні. Його заяві передувала новина про отримання росією балістичних ракет від Ірану, і урядовець пов’язує рішення Ізраїлю саме з цим. Чому раніше ця країна не була такою рішучою у підтримці України?
"Сьогодні вранці стало відомо, що Іран передає Росії балістичні ракети. Більше немає сумнівів у тому, яку позицію має зайняти Ізраїль у цьому кривавому конфлікті. Настав час Україні отримати військову допомогу, як її надають США і країни НАТО", - написав Нахман Шай у Twitter.
Директор Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос не вірить в те, що Україна отримає військову допомогу від Ізраїлю. Він вважає, що подібні заяви урядовців є хорошим трендом, який слід підтримувати, але вони не несуть великого впливу. Питання утримання Ізраїлю від надання допомоги фахівець вважає суто політичним. Окрім того, на думку Семиволоса, до влади може повернутися Беньямін Нетаньягу. Цей урядовець відомий прихильністю до росії на політичній арені.
Втім, політолог Олексій Буряченко сказав, що попри політичні вподобання Нетаньяху, він все ж стане на бік громадян Ізраїлю, які підтримують Україну.
"Беньямін Нетаньягу - досвідчений політик проросійського бачення. Але разом із тим він все одно базується на інтересах своїх громадян. І він може бути проросійським, але якщо вона вигідна самому Ізраїлю, і до неї позитивно ставляться громадяни Ізраїлю. А у випадку, коли ця війна через залучення Ірану стає більш зрозумілою самим громадянам Ізраїлю, вони однозначно стають на сторону громадян України".
Фахівець нагадав, що Ізраїль все ж і до цього надавав Україні допомогу, але довго вагався перед постачанням саме зброї та систем ППО. Тепер ізраїльському уряду і самому буде вигідно пришвидшити вибір на користь України, адже його політична система надто крихка, і уряд - частково або повністю - оновлюється в останні часи раз на півроку-рік.
Політолог також зазначив ще декілька причин, чому варто очікувати допомоги від Ізраїлю:
За словами Олексія Буряченко, це відбувається на тлі рішення Ізраїля продавати зброю Об’єднаним Арабським Еміратам. “І у багатьох це викликало - передусім, в Україні - хвилю незадоволення, яка відповідно, перекинулась на наших партнерів”. Тобто якщо Ізраїль відмовиться постачати зброю Україні, він ризикує репутаційними втратами.
Washington Post повідомив про те, що Іран планує надавати росії балістичні ракети. За даними західної розвідки, саме ця країна постачає країні-терористу дрони. Попри це, і росія, і Іран заперечують цю інформацію.
Раніше ми писали про те, як протидіяти балістичним ракетам від Ірану. Також читайте про наслідки від обстрілу Києва іранськими дронами-камікадзе.
Софія Єлагіна