“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
В ООН кажуть про ймовірний воєнний злочин з боку Ізраїльської армії оборони
Ізраїль вдруге завдав удар по табору для біженців в Джабалії, що на півночі Сектору Гази. ЦАХАЛ стверджує, що внаслідок атаки вдалось ліквідувати ще одного командира ХАМАС. Водночас ООН стверджує, що удар міг бути воєнним злочином.
Після другого удару щонайменше 80 тіл були доставлені до індонезійської лікарні в секторі Гази. Інших дістаюсть з-під руїн. Ізраїль стверджує, що ХАМАС навмисно розташовує свою інфраструктуру біля цивільних обʼєктів і таким чином наражає мирних мешканців на небезпеку. Про це пише Reuters.
Зокрема Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розповіла, що авіаудари були завдані по командно-контрольному комплексу ХАМАС у Джабалії "на основі точних даних розвідки". Таким чином, як стверджує ізраїльська сторона, був знищений керівник протитанкового ракетного підрозділу ісламістського угруповання Мухаммед Асар. Водночас представники ООН з прав людини заявили, що операція може бути воєнним злочином.
"Враховуючи високу кількість жертв серед цивільного населення та масштаби руйнувань після ізраїльських авіаударів по табору біженців Джабалія, ми серйозно стурбовані тим, що це непропорційні атаки, які можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини", - заявив Верховний комісар ООН з прав людини.
Представники Гази наразі не надали даних про жертви внаслідок другого удару Ізраїля в середу, 1 листопада. В свою чергу директор індонезійської лікарні в Секторі Гази, доктор Атеф Аль Кахлут, повідомив, що щонайменше 80 тіл доставлені до лікарні після другого удару. За його словами, більшість жертв - жінки та діти, ще сотні людей отримали поранення.
Перший удар по табору біженців в Джабалії Ізраїль завдав у вівторок, 31 жовтня. Тоді ЦАХАЛ стверджував, що внаслідок атаки був вбитий Ібрагім Біарі, якого назвали ватажком нападу на Ізраїль 7 жовтня. Представники охорони здоров'я Палестини заявляли, що під час першого ізраїльського авіаудару 31 жовтня загинули близько 50 осіб, ще 150 отримали поранення.
Загибель мирних мешканців внаслідок авіаудару 31 жовтня представник ізраїльської армії Річард Гехт назвав "трагедією війни". Представник Палестини в ООН Ріяд Мансур назвав дії ЦАХАЛ воєнним злочином. Болівія заявила, що розриває дипломатичні відносини з Ізраїлем, посилаючись на "злочини проти людства, скоєні проти палестинського народу". Тим часом Чилі та Колумбія відкликали своїх послів в Ізраїлі для консультацій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.