Ізраїль не віддасть Сектор Газа під контроль Палестинської адміністрації - Нетаніягу

Читать на русском

Ізраїльський лідер зробив різку заяву щодо майбутнього Гази

Читать на русском
Сектор Газа
Раніше голова Палестинської автономії Махмуд Аббас заявив, що готовий керувати Газою після перемоги Ізраїлю

Ізраїльський лідер зробив різку заяву щодо майбутнього Гази

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу висловився стосовно майбутнього сектору Гази, де все ще триває операція ЦАХАЛу. Палестинська адміністрація не візьме на себе владу над цією територією. Як мінімум, цього не станеться доти, доки сам Нетаніягу очолює Ізраїль.

Політика цитує видання СNN. Раніше палестинський лідер Західного берегу ріки Йордан Махмуд Аббас заявив, що готовий очолити Газу після ХАМАСу. 

Схоже, що ЦАХАЛ таки має намір повністю окупувати сектор Газа - хоча раніше стверджував, що не робитиме цього. У всякому випадку, Нетаніягу прямо заявив про те, що він не збирається віддавати владу над цією територією.

"Поки я прем'єр-міністр - цього не станеться. Той, хто виховує своїх дітей для терору, фінансує терор і підтримує сім'ї терористів, не зможе контролювати Газу після того, як ми знищимо ХАМАС", - заявив Нетаніягу.

Такий коментар голови Ізраїлю з'явився після того, як президент Палестинської адміністрації Махмуд Аббас висловив готовність взяти на себе владу в Газі й на Західному березі річки Йордан. До речі, тієї ж самої думки придержується і президент США Джо Байден. Під час свого візиту до Ізраїлю минулого місяця американський лідер зазначив, що саме палестинці мають керувати і Газою, і Західним берегом. 

"Оскільки ми прагнемо миру, Газа і Західний берег повинні возз'єднатися під єдиною структурою управління... Під оновленою Палестинською адміністрацією, оскільки ми всі працюємо над рішенням про дві держави", - заявив тоді Байден.

Втім, в Єрусалимі та особисто у Нетаніягу такі ідеї викликають повне несхвалення. Ізраїльський прем'єр казав, що в Аббаса та його послідовників не вистачить компетенцій для керування Газою. 

Конфлікт в Ізраїлі продовжується 

Нагадаємо, що черговий виток арабо-ізраїльського конфлікту розпочався 7 жовтня 2023 року. Тоді бойовики угруповання ХАМАС, яке має владу в Газі, здійснили масоване вторгнення на територію Ізраїлю. 

Ця атака була дуже неочікуваною для країни та на початку призвела до значних жертв серед мирних ізраїльтян. Однак того ж дня силовики та армія прийшли до тями, і Ізраїль розпочав масштабну операцію проти "хамасівців". Сьогодні, в четвер 7 грудня, вже рівно два місяці, як на Близькому Сході знову триває війна.

Зазначимо, що Ізраїль масово застосовує тактику коврових бомбардувань. Через це значна частина Гази сьогодні зруйнована, загинули тисячі мирних жителів, включно із дітьми. Світова підтримка знаходиться, скоріше, не на боці Ізраїлю, а на боці палестинців - хоча останні напали першими та діяли відверто терористичними методами. 

Окрім сектору Гази, на ізраїльській території є ще одне палестинське утворення. Йдеться про регіон Іудеї та Самарії, більш відомий як Західний берег річки Йордан. Там при владі перебуває не ХАМАС, а рух ФАТХ на чолі зі своїм лідером Махмудом Аббасом. ФАТХ напряму у війні участі не бере, однак навіть цей факт для Єрусалиму не є достатнім приводом для довіри.

У війні в Газі вже задіяні багато міжнародних гравців. На боці Ізраїлю стоїть західний світ. На боці ХАМАС, тою чи іншою мірою - Іран, Ліван, Китай, рф тощо. Ставки зростають, а кінця війні, яка в теорії може підпалити увесь близькосхідний регіон, поки що не видно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.