Активна фаза війни в Газі може завершитися за декілька тижнів: США стурбовані нищівними діями Ізраїлю

Читать на русском

Американські посадовці очікують, що вже з початку 2024 року ЦАХАЛ перейде до нової тактики, яка передбачає дії проти конкретних членів ХАМАС

Читать на русском
Ізраїль, Газа, ЦАХАЛ, ХАМАС
США критикували Ізраїль за велику кількість жертв серед цивільного населення

Американські посадовці очікують, що вже з початку 2024 року ЦАХАЛ перейде до нової тактики, яка передбачає дії проти конкретних членів ХАМАС

США очікують, що нинішня фаза наземної операції Ізраїлю в Газі триватиме ще кілька тижнів. Після цього, ймовірно, до січня ЦАХАЛ знизить інтенсивність своїх дій. Зокрема, можливий перехід на операції, спрямовані на конкретних членів руху ХАМАС.

У Білому домі стурбовані через те, що дії Армії оборони Ізраїлю призвели до великої кількості жертв серед цивільного населення в Газі. Вашингтон попередив Тель-Авів, що ЦАХАЛ має зробити більше для збереження життя мирних жителів Гази. Про це у середу, 6 грудня, повідомляє CNN.

"Офіційні особи США очікують, що нинішня фаза ізраїльської наземної операції в Газі, націленої на південну частину смуги, триватиме кілька тижнів, перш ніж Ізраїль перейде, можливо, до січня, на менш інтенсивну, гіперлокалізовану стратегію, спрямовану на конкретних бойовиків і лідерів ХАМАС", - розповіли журналісти з посиланням на офіційних осіб США.

Перед цим США попередили Ізраїль у "жорстких" і "прямих" розмовах, що ЦАХАЛ не може відтворювати таку руйнівну тактику, яку ізраїльська армія використовувала на півночі. Штати також повідомили Ізраїлю, що оскільки світова громадськість дедалі більше обертається проти наземної операції ЦАХАЛ, у результаті якої загинули тисячі мирних жителів, кількість часу, який Ізраїль має для продовження операції в її нинішньому вигляді та збереження суттєвої міжнародної підтримки, швидко зменшується.

Раніше міністр оборони США Ллойд Остін попередив, що Ізраїль має право перемагати у війні в рамках бойових дій на території міст "лише захищаючи цивільне населення". Також очільник Пентагону підкреслив, що Ізраїль ризикує замінити "тактичну перемогу стратегічною поразкою", якщо не зробить більше для запобігання жертв серед цивільних.

За даними міністерства охорони здоровʼя Гази, майже 16 000 палестинців було вбито відтоді, як ЦАХАЛ розпочав свою операцію в жовтні після терористичної атаки ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. У свою чергу Ізраїль вважає, що вбив "кілька тисяч" бойовиків ХАМАС, заявив ізраїльський чиновник.

Як публічно, так і приватно ізраїльські офіційні особи стверджували, що частково їхня кінцева мета полягає в тому, щоб послабити ХАМАС до такої міри, щоб угруповання ніколи не могло повторити атаку, яку вона здійснила на Ізраїль на початку жовтня. Водночас високопоставлений чиновник США у коментарі журналістав зазначив, що ця мета навряд чи буде досягнута до кінця календарного року. Він очікує, що Ізраїль продовжить досягати цієї мети на наступному етапі конфлікту, який офіційні особи США називають "довгостроковою кампанією".

Ізраїль продовжує операцію проти ХАМАС

24 листопада між Ізраїлем та ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир’я, яке, як вважали, може стати початком перемовин про мир. В обмін на заручників Ізраїль відпускав полонених палестинців. Припинення вогню продовжили ще на два дні, оскільки сторони погодили звільнення ще двох партій полонених.

1 грудня бойові дії в Секторі Газа відновилися. Ізраїль заявив, що цьому виною були ворожі дії ХАМАСу, які запустили ракети. Ізраїль вважає, що причиною розірвання перемир’я стало те, що в терористів закінчилися заручники, яких вони можуть обміняти.

Вже 5 листопада влада Ізраїлю заявила про початок третього етапу наземної операції проти ХАМАС. Війська оточують місто Хан-Юніс - найбільший населений пункт на півдні Сектору Гази. Командування повідомляє, що знало про плани бойовиків зірвати перемир’я і готувалося зазделегідь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.