Історія, схожа на трилер: у Буданова розповіли, як відбувалася евакуація останньої української громадянки з табору в Сирії

ГУР МО та МЗС спільно провели складну спецоперацію з евакуації українки та її двох дітей із табору Родж на півночі Сирії. Жінка перебувала там фактично як полонянка понад шість років. Зараз вона разом із дітьми вже в Україні

Повернення з полону у Сирії
Україна повернула додому з табору Родж 14 жінок та 41 дитину

Унікальна рятувальна операція, яка більше схожа на сценарій трилера, завершилася успіхом - із сирійського табору Родж, розташованого на північному сході країни, Україна евакуювала останню громадянку. Жінка понад шість років провела там фактично в ув’язненні разом із двома малолітніми дітьми. Нині вони вже на українській землі, у безпеці й поруч із близькими.

Вивезення українки стало фінальним етапом масштабної спецмісії, яку реалізували за дорученням президента Володимира Зеленського військова розвідка (ГУР МО) та Міністерство закордонних справ. Складність полягала не лише в логістиці, а й у небезпечній безпековій ситуації в регіоні.

У таборі Родж, де утримували колишніх мешканців так званого Ісламського халіфату, перебували переважно жінки з дітьми, зокрема й громадянки України. Серед них - мешканки АР Крим, які в минулому вирушили на Близький Схід у пошуках нового життя, але опинилися у пастці збройного конфлікту та ізоляції. Загалом із цього табору Україна повернула 14 жінок і 41 дитину - всіх, хто виявив бажання повернутися.

Українку з дітьми повернули з Сирії
Українку з дітьми повернули з Сирії

Більшість евакуйованих із гіркотою згадують своє рішення залишити Україну. Сьогодні вони дякують державі за шанс почати життя спочатку.

Евакуція українців з Сирії

Ця рятувальна операція стала частиною ширшої програми з евакуації українців із гарячих точок Близького Сходу. З серпня 2024 року вдалося вивезти вже 302 особи, зокрема 217 українців і 85 громадян інших країн.

Зокрема, 21 грудня була успішно проведена ще одна евакуаційна місія. Завдяки координації між ГУР МО та МЗС, а також сприянню Лівану, Молдови й авіакомпанії Sky Up, з Сирії вивезли 34 особи, серед яких 15 дітей. У Кишиневі, куди прибув рейс, українців зустріли дипломати, після чого громадяни вирушили додому. Одна з жінок, яка повернулась в Україну після десяти років у таборах та ізоляції, емоційно дякувала всім, хто допоміг їй знову побачити рідних:

"Я не бачила свою родину десятиліття. Безмежно вдячна українським розвідникам та дипломатам за те, що повернули мене додому", - сказала вона.

Керівник воєнної розвідки Кирило Буданов підкреслив: така операція - це яскраве свідчення того, що Україна не залишає своїх громадян у біді, де б вони не знаходились.

"Ми послідовно виконуємо свій обов’язок - допомагаємо українцям у найнебезпечніших умовах", - зазначив генерал-лейтенант.

На тлі ескалації ситуації в Сирії, коли війна з новою силою охопила стратегічні регіони - Хама, Алеппо, Дараа, - інші держави також евакуюють своїх громадян. Іран вже почав вивозити дипломатів, радників і членів сімей. Російські війська скаржаться на неможливість безпечно залишити країну - їхні колони побоюються нападів під час передислокації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube