Інститут репатріації для "своїх": в росії готові приймати росіян, що хочуть повернутися на "батьківщину" назад навіть без знання мови

Читать на русском

Для репатріантів в уряді готують ряд спрощень

Читать на русском
росія
За даними Росстату, за 2022 рік із Росії виїхало понад 24 мільйони людей

Для репатріантів в уряді готують ряд спрощень

МВС запропонувало створити в Росії інститут репатріації та закріпити в законодавстві поняття «репатріант». Йдеться про людей, що під час війни покинули "родіну", пожили за кордоном, а зараз хочуть повернутися. Для чого це потрібно та що їх очікує на батьківщині — читайте в нашому матеріалі. 

Проект відповідного указу президента РФ, підготовлений МВС, розміщено на порталі проєкт нормативних правових актів. 

 "Інститут репатріації, планують створити в рамках держпрограми щодо сприяння добровільному переселенню до рф росіян, які проживають за кордоном", — йдеться в повідомленні.

Такі "пільги" пропонують тим, хто:

  • проживав за кордоном, до початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну.
  • колишнім громадянам рф;
  • людям, які народилися або постійно проживали на території РРФСР і перебували в минулому в громадянстві колишнього СРСР;
  • тим, хто має родичів по прямій висхідній лінії, що народилися або постійно проживали на території РРФСР або території, що належала до російської імперії або СРСР, у межах Державного кордону Російської Федерації і мали відповідну цивільну приналежність.

Репатріантам планують видавати посвідку на проживання без попереднього оформлення дозволу на тимчасове проживання. Крім того, таким, наавіть не обов'язково буде знати російську, аби заманити більше росіян "в рідні края".

"Поширення вимоги про підтвердження володіння російською мовою на цю категорію осіб викличе у них недовіру до російської федерації, а також спричинить додаткове навантаження на співробітників росзакордонних установ, чисельність яких наразі значно скорочена", — зазначають в МВС.

До всього, підтверджувати знання російської мови не потрібно буде навіть тим "зрадникам", які "постійно проживають на територіях іноземних держав, які здійснюють недружні дії щодо рф, російських юридичних осіб та фізичних осіб та перелік яких визначений урядом РФ". До таких країн влада рф відносить держави, які ввели санкції щодо росії, зокрема США та всі країни Євросоюзу.

Скільки росіян втекли з рф?

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну з рф виїхали сотні тисяч громадян. За даними Росстату, це понад 24 мільйони людей. Що майже на три мільйони більше, ніж за 2021 рік. Основна частина тих, хто виїхав, залишила Росію восени минулого року після того, як Володимир Путін оголосив у країні "часткову" мобілізацію. Здебільшого росіяни, які побоювалися бути мобілізованими та потрапити на фронт в Україну, виїжджали до країн Центральної Азії.

Статистика зібрана за різними цілями поїздок: від туристичних та ділових до зміни постійного місця проживання. Офіційно постійне місце проживання змінюють одиниці. Наприклад, за першу половину 2022 року про отримання ПМП за кордоном прозвітували лише 32 росіянина: 21 – у Казахстані, 9 – у Туреччині, по одному – у Таджикистані та Монголії.

Нагадаємо, в ніч проти 30 травня росіяни знову обстріляли Україну. Є влучання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.