«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
У воді пінгвіни дуже швидкі
Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" зняли відео, як пінгвіни стрімко вискакують з води на берег. На суші пінгвіни здаються незграбними, а у воді, де вони проводять 80% життя, ці тварини дуже швидкі.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
«Щоб вистрибнути на високий берег, ці птахи спочатку набирають швидкість в океані, потім за допомогою лап та хвоста змінюють кут руху та вилітають у повітря. Так деякі пінгвіни можуть підкорювати висоту у 1,5-3 метри», - розповіли полярники.
Швидко плавати пінгвінам допомагають крила: особлива будова плечей та грудини дозволяє рухати ними, як гвинтами. Також їх стрімкості сприяє обтічна форма тіла та щільне оперення.
«Спостерігаючи за імператорськими пінгвінами, науковці виявили, що під час розгону вони залишають навколо себе багато бульбашок. І вони виходили не з легень через рот, а йшли від пір'я. Науковці припустили, що перед стрибком у воду тварина набирає повітря в пір'я і затримує його, а для розгону у воді притискає пір'я, випускаючи бульбашки на поверхню. Вони діють як олія, зменшуючи тертя та прискорюючи рух», — розповіли у науковому центрі.
Нагадаємо, українські науковці почали досліджувати звуки тюленів Ведделла у районі станції «Академік Вернадський». Вони навіть записали на відео як «співають» тюлені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.