Хто зможе отримати міжнародне свідоцтво про COVID-вакцинацію

Документ заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою

Хто зможе отримати міжнародне свідоцтво про COVID-вакцинацію

Громадяни, які отримали дві дози вакцини від коронавірусу, за необхідності зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Форма документу - виключно паперова.

Про це повідомляє інформатор з посиланням на прес-центр МОЗ

Таке свідоцтво можна отримати тільки у паперовій формі відразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, який підключено до електронної системи охорони здоров'я, зокрема у сімейного лікаря, для пред'явлення за необхідності при перетині державного кордону.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

  • для різних вакцин видається тільки після отримання останньої дози,
  • у разі отримання свідоцтва практично відразу після щеплення, у лікаря, свідоцтво заповнюється на підставі даних про щеплення, внесених в електронну систему охорони здоров'я,
  • заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою,
  • містять персональні дані пацієнта (прізвище та ім'я латиницею буде записуватися так само, як в закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації і т.д.),
  • за необхідності і за запитом людини заклад може надрукувати і оформити його відповідно до міжнародних вимог,
  • обов'язково мати офіційний штамп закладу охорони здоров'я та підпис лікаря,
  • має бути підписана пацієнтом або його уповноваженим представником,
  • буде дійсним, тільки якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ,
  • термін дії свідоцтва - один рік з можливістю продовження.

"Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з« імунними паспортами» або «ковідніми сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття", - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, Україна зараз використовує три вакцини від коронавірусу: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників і CoronaVac від Sinovac Biotech. Всі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров'я на екстрене використання.

Нагадаємо, Україна і ЄС домовилися про взаємне визнання COVID-паспортів.Крім того, система COVID-паспортів запрацює в ЄС вже у червні. 20 травня Європейська комісія повідомила про угоду,досягнутим Європейським парламентом і Радою щодо паспортів COVID-вакцинації.

Також Інформатор писав, що в Києві продовжать вакцинувати людей з черги в «Дії» на вихідних, але будуть деякі зміни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube