Хто з українців за кордоном втратить пенсії, пояснили в ПФУ

Особи, які у період дії воєнного стану в Україні тимчасово проживають за кордоном та отримали тимчасовий захист або статус біженця, мають можливість подати документи на подовження, поновлення та призначення пенсії

Пенсіонерка Фото: Getty Images
Пенсіонерка Фото: Getty Images

Пенсіонери, які наразі проживають за кордоном та мають статус внутрішньо переміщеної особи, отриманий до 24 лютого 2022 року, а також одержують пенсію в АТ «Ощадбанк», для подовження виплат (навіть якщо вони не призупинялися) мають проходити фізичну ідентифікацію кожні шість місяців.Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Для продовження виплати пенсії необхідно пройти ідентифікацію наступним чином: 

  • у закордонній дипломатичній установі України отримати документ про посвідчення факту, що фізична особа є живою;
  • направити документ разом із заявою (довільної форми) про проходження ідентифікації — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису) або рекомендованим поштовим відправленням до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку. 

Сканована копія документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою, яка надсилається разом із заявою через вебпортал, має бути в кольоровому форматі, придатна для сприйняття її змісту: повинна містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів.

Для поновлення пенсійних виплат особи, які тимчасово проживають за кордоном, можуть у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після місяця, у якому його буде припинено чи скасовано, надсилати заяву про поновлення пенсії та необхідні для цього документи засобами поштового зв’язку.

Форма заяви про поновлення пенсії наведена в додатку 1 до порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

До заяви додаються:

  • копія документа/документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця, реєстрацію їх місця тимчасового проживання/перебування за кордоном (з перекладом);
  • оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою (з перекладом);
  • копія паспорта громадянина України.

Додані до заяви копії документів повинні бути засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України або нотаріально. Днем звернення за поновленням пенсії вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Заява про поновлення пенсії може бути надіслана до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області за адресою: 49008, м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 106.

Для призначення пенсії особам, які мають на неї право, можна подати відповідні документи через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Після авторизації в особистому кабінеті за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису) особою заповнюється форма заяви та додаються скановані копії документів: 

  • паспорта;
  • ідентифікаційного коду;
  • документів про страховий стаж (трудова книжка, диплом про навчання на денній формі, військовий квиток та ін.);
  • довідки про заробітну плату за 60 місяців підряд по 30.06.2000 (за бажанням);
  • реквізитів банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк);
  • фотографії для пенсійного посвідчення (2,5х3);
  • свідоцтва про шлюб у разі зміни прізвища жінкою;
  • засвідчені копії документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця та реєстрацію їх місця тимчасового проживання/перебування за кордоном (з перекладом).

У період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після місяця, у якому його буде припинено чи скасовано, заява про призначення (наведена в додатку 1 до порядку постанови № 22-1) та документи, необхідні для призначення пенсії, особами, які тимчасово проживають за кордоном (крім осіб, які проживають на території держави-агресора) та отримали тимчасовий захист або статус біженця, можуть також надсилатися поштою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube