Хто така Ірина Мудра, про яку кажуть - може очолити Генпрокуратуру замість Костіна

Чиновниця зараз радить Єрмаку з юридичних питань, віддає перевагу коштовним брендам, працювала в уряді, де також працював її чоловік, очолювала роботу з ратифікації Римського статуту

Ірина Мудра
Що відомо про Ірину Мудру, яка може стати генпрокурором. Колаж: Інформатор

Одним із кандидатів на посаду генерального прокурора замість Андрія Костіна називають заступницю керівника Офісу Президента Ірину Мудру. Про те, що час Костіна добігає кінця та що Мудра є серед інших кандидатів, Інформатору розповіло  джерело у силових структурах. Ми зібрали декілька фактів з біографії Мудрої, що поможуть скласти враження про кандидатку: віддає перевагу важкому люксу, очолювала роботу над ратифікацією Римського статуту та має чоловіка, який теж працював в уряді та має справи із банківським сектором. 

До чинного генпрокурора Костіна все ще залишається багато питань після корупційних скандалів – зокрема, за участі його колишнього заступника Дмитра Вербицького, після чого про відставку і самого очільника ОГП ходили чутки. Тоді казали, що його замінити ніким, оскільки система вичавить наступника.

Тепер масла у вогонь додало те, що він не підписав підозру нардепу Артему Дмитруку, коли той перебував ще у Києві, а зробив це лише після його втечі. І після наради у президента заявляв, що його хвилює це питання, тоді як українці у соцмережах вимагали його звільнення. Тож замінити Костіна можуть Мудрою.

 

Віддає перевагу брендам Cartier, Piguet та Lexus 

 

Згідно з декларацію, яку Мудра подала у грудні 2023-го, вона володіє у Києві трьома квартирами (одна у недобудованому будинку) та одним паркомісцем. Її громадянський чоловік Павло Поляруш теж має дві квартири (одна з них у недобудованому будинку) та паркомісце, дві земельні ділянки (загальною площею 2553 кв.м) та житловий будинок (53 кв.м) у селі Улашівка Київської області. Ще двома ділянками (1698 кв.м) у тому ж населеному пункті він користується без права власності. Крім того, посадовиця вказала низку об'єктів нерухомості, які належать її родичам та родичам цивільного чоловіка, але вони обидва мають права користуватися ними.

Вона також має наручний годинник Audemar Piguet (вартість якого може сягати мільйона гривень на більше), каблучка Graff з діамантом і браслет Cartier. Власних автомобілів у Мудрої та Поляруша немає, але за довіреністю вони користуються автівками родичів, серед яких: Lexus RX 200T 2017 року випуску та Suzuki Grand Vitara 2014 року випуску. Ще 24 лютого 2023 року вона придбала авто Range Rover Sport 2022 року, але записала на доньку Карину Шатрову.

Audemar Piguet, кільце Graff, браслет Сartier (ілюстративно). Колаж: Інформатор
Audemar Piguet, кільце Graff, браслет Сartier (ілюстративно). Колаж: Інформатор

У 2022-му за роботу в “Ощадбанку” вона отримала 3,2 мільйона гривень, а за пів року роботи у Мін'юсті – 806 тисяч. Ще 67,5 тисяч заробила з банківських відсотків, 10 тисяч - з дивідендів, а з цінних паперів – 6 тисяч. Дохід Ірини від надання майна в оренду становив 64,8 тисячі.

Lexus RX 200T 2017 та Suzuki Grand Vitara 2014 (ілюстративно). Колаж: Інформатор
Lexus RX 200T 2017 та Suzuki Grand Vitara 2014 (ілюстративно). Колаж: Інформатор

Крім того, заступниця Єрмака зберігає у банках понад два мільйони гривень, 226 тисяч доларів, три тисячі євро та 24 тисяч ізраїльських шекелів. Суму 1,6 млн грн вона передала довірчому управлінню фонду фінансування будівництва, а готівкою зберігає сто тисяч доларів та 50 тисяч євро.

 

Працювала у в Мінюсті у Малюськи, готувала ратифікацію Римського статуту

 

У 2022 році Мудра почала працювала працювати у Міністерстві юстиції та одразу на посаді заступниці міністра Дениса Малюськи. Після початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році відповідала за санкційну політику, а також коментувала у ЗМІ теми конфіскації російських активів та виплати репарацій – ті, на яких спеціалізувалася вже давно.

Фото: Мін'юст
Фото: Мін'юст

Президент також уповноважив її на підписання Любляно-Гаазької Конвенції про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягненні до відповідальності за злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та інші міжнародні злочини, що вона і зробила 14 лютого 2024 року у Гаазі. З цієї посади вона була звільнена у березні 2024-го.

29 березня 2024 року президент підписав указ про призначення Ірина Мудрою заступницею керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Сама ж вона казала, що працюватиме над наближенням країни до європейських стандартів та притягненням РФ до відповідальності. Крім того, вона працювала над питанням ратифікації Римського статуту МКС, за що нещодавно проголосували нардепи Ради. У липні цьогоріч вона казала, що поставила за мету “вирішити це питання до кінця року” спільно з генеральним прокурором. 

 

Чоловік теж працював в уряді та мав справу з банками

Павло Поляруш. Фото: НБУ
Павло Поляруш. Фото: НБУ

Павло Поляруш є громадянським чоловіком Ірини Мудрої. Він працював в "Універсал Банку", "Про Кредит Банку", "Діамант Банку" та "Правекс Банку". З 2019 до 2021 року у Нацбанку він очолював Управління роботи з проблемними активами, а також два роки працював у Міністерстві оборони та Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Навесні 2023 року Поляруш повернувся до НБУ на ту ж посаду. Також у Мудрої двоє дітей.

Наостанок, ще декілька деталей про Ірину Мудру:

 

  • В різні роки працювала у Трансбанку, Swedbank, Правекс Банку та Ощадбанку. 
  • Під час Порошенка вона очолювала ла юридичну команду, яка супроводжувала судову справу проти Росії щодо відшкодування збитків, спричинених незаконною анексією Криму. До 2018 року команді вдалося досягти вироку, що визнає дії окупантів незаконними. Відповідно до цієї постанови “Ощадбанку” російська сторона має відшкодувати $1,3 млрд.
  • Мудра обіймала посаду заступниці директора департаменту реструктуризації заборгованості та стягнення, згодом – директорки департаменту комплаєнсу. 
  • Брала участь у розробці законопроєктів, спрямованих на вдосконалення українського банківського сектору. Вона є головою робочої групи, яка займалася написанням Закону України “Про фінансову реструктуризацію” (від 14.06.2016 р. No 1414-VIII).
  • У 2018 році отримала нагороду як “Найкращий юрисконсульт у сфері банківського та фінансового права”. Була обрана кращою серед 50 основних юридичних департаментів країни.
  • Ірина Мудра має дві вищих освіти: 1998 року вона закінчила Дрогобицький державний педагогічний інститут імені Івана Франка за спеціальністю “вчитель англійської мови”, а у 2006 – юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2017 році Мудра вивчала юридичну англійську мову у Кембриджі. За рік стала випускницею Київської школи економіки, де прослухала курс МВА.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube