Війна закінчиться у 2025 році. Або її можна буде завершити мирними переговорами, або одна з воюючих сторін буде знищена
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Ця сучасна інтерпретація поєднує мінорні та мажорні тональності, створюючи динамічний настрій і відкриваючи новий погляд на класичну мелодію. Відображаючи двоїстість людської природи — світле і темне, гармонію і конфлікт — “Щедрик” постає як символ саморефлексії та внутрішньої рівноваги.
В Україні змінюються вимоги до страхового стажу
В Україні щорічно, до 2028 року, підвищуватиметься вимога до страхового стажу для виходу на пенсію. З кожним роком мінімальна величина стажу, який дозволяє вийти на пенсію у 60 років, зростатиме. Як саме?
Так, якщо 2022 року, щоб стати пенсіонером у 60, достатньо мати 29 років підтвердженого страхового стажу, то вже у 2023 році знадобиться цілих 30 років. Ті 60-річні, які не зможуть накопичити 30 років, матимуть змогу вийти на пенсію у 63 роки, але для цього потрібно мати 20 років стажу.
Але можна буде вийти на пенсію, маючи лише 15-річний стаж. Однак такий привілей буде доступний лише тим громадянам, яким наступного року буде вже 65 років. Тим же, хто не зумів до 65 років накопичити і 15-річний стаж роботи, на пенсію розраховувати взагалі не доводиться. Вони після досягнення 65 років зможуть лише отримувати соціальну допомогу від держави. Перехід до нових вимог щодо страхового стажу завершиться у 2028 році. У 2028 році і надалі, щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно буде мати щонайменше 35 років стажу.
Раніше ми писали, що українці, які перебували в російському полоні, отримають стаж до пенсії. Це передбачає Закон України № 2010-IX “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей", який набрав чинності сьогодні, 19 листопада. Про це повідомили в Пенсійному фонді України.