Головна
Україна
Політика
08:56, 10 Серпня
Информатор UA

Интро

Найближчими днями Україна стане свідком ефективності європейських санкцій. І постраждає від цього не так путін, як його друзі.  ЗМІ повідомляють, що з 4 серпня росія призупинила транзит Україною нафти. Він відбувався завдяки нафтопроводу “Дружба”. Причина - дія Регламенту ЄС, згідно з яким рф не може платити за транзит рублями. Які наслідки від цього матимуть європейські країни й ми? Про це Інформатор запитав у економічного експерта Михайла Крапівко.  За інформацією від Forbes.ua, по південній гілці нафтопроводу «Дружба» постачання нафти здійснюються через Україну у напрямку НПЗ Угорщини, Словаччини та Чехії. Довгостроковий договір між ПАТ «Транснефть» та АТ «Укртранснафта» передбачає 100% передоплати за послуги. Михайло Крапивко пояснив, що санкції накладені на будь-які перерахування в іноземній валюті, а росія заплатити в доларах чи євро не може.  Що буде з європейським споживачем  За словами спеціаліста, після того, як морські шляхи стали недоступні для постачання нафти (порти відмовляються її приймати), нафтопровід “Дружба” був єдиним способом транзита. Однак європейські країни вже перемикнулися на країни Саудівського півострова та отримують нафту від США та арабських країн. Окрім того, є нафтопровід з азербайджанською нафтою, що проходить через Туреччину до Європи.  Нагадаємо, що в ході останніх перемовин президентів рф та Туреччини Ердоган прийняв рішення сплачувати за російський газ рублями. Оскільки ні Ердоган, ні російські офіційні особи не сказали, яка частина газу буде покриватися рублевими платежами, важко сказати, чи стане релевантним прибуток росії від цієї угоди до втрат від скасованого транзиту нафти.  Кому найгірше Найбільше за всіх постраждає Угорщина, яка відома політичною прихильністю до росії.  “Угорщина споживала нафту через “Дружбу”. І платила рублями, чим підтримувала російську економіку. Виходу до моря в Угорщини немає, треба буде домовлятися з європейськими країнами й через них отримувати. Зараз доведеться покупати іншу нафту”, - сказав Михайло Крапивко.  Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. Софія Єлагіна

Хто найбільше постраждає від зупинення транзиту російської нафти: думка експерта

Читать на русском

Хто найбільше постраждає від зупинки нафтопроводу "Дружба"

Читать на русском
Хто найбільше постраждає від зупинення транзиту російської нафти: думка експерта

Хто найбільше постраждає від зупинки нафтопроводу "Дружба"

Найближчими днями Україна стане свідком ефективності європейських санкцій. І постраждає від цього не так путін, як його друзі. 

ЗМІ повідомляють, що з 4 серпня росія призупинила транзит Україною нафти. Він відбувався завдяки нафтопроводу “Дружба”. Причина - дія Регламенту ЄС, згідно з яким рф не може платити за транзит рублями. Які наслідки від цього матимуть європейські країни й ми? Про це Інформатор запитав у економічного експерта Михайла Крапівко. 

За інформацією від Forbes.ua, по південній гілці нафтопроводу «Дружба» постачання нафти здійснюються через Україну у напрямку НПЗ Угорщини, Словаччини та Чехії. Довгостроковий договір між ПАТ «Транснефть» та АТ «Укртранснафта» передбачає 100% передоплати за послуги.

Михайло Крапивко пояснив, що санкції накладені на будь-які перерахування в іноземній валюті, а росія заплатити в доларах чи євро не може. 

Що буде з європейським споживачем 

За словами спеціаліста, після того, як морські шляхи стали недоступні для постачання нафти (порти відмовляються її приймати), нафтопровід “Дружба” був єдиним способом транзита. Однак європейські країни вже перемикнулися на країни Саудівського півострова та отримують нафту від США та арабських країн. Окрім того, є нафтопровід з азербайджанською нафтою, що проходить через Туреччину до Європи. 

Нагадаємо, що в ході останніх перемовин президентів рф та Туреччини Ердоган прийняв рішення сплачувати за російський газ рублями. Оскільки ні Ердоган, ні російські офіційні особи не сказали, яка частина газу буде покриватися рублевими платежами, важко сказати, чи стане релевантним прибуток росії від цієї угоди до втрат від скасованого транзиту нафти. 

Кому найгірше

Найбільше за всіх постраждає Угорщина, яка відома політичною прихильністю до росії. 

“Угорщина споживала нафту через “Дружбу”. І платила рублями, чим підтримувала російську економіку. Виходу до моря в Угорщини немає, треба буде домовлятися з європейськими країнами й через них отримувати. Зараз доведеться покупати іншу нафту”, - сказав Михайло Крапивко. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Софія Єлагіна

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.