У розслідуванні фігурує 62-річна жінка Ольга Куць та нардеп Вадим Столар
Журналісти знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. Йдеться про 62-річну Ольгу Куць зі Львова. Вона визнала, що є підставною особою.
Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info. Жінка значиться бенефіціаркою низки фірм, які, своєю чергою, володіють дорогою землею і нерухомістю в Києві. Так, наприклад, Куць є кінцевою бенефіціаркою компанії "Істбуд", на яку оформлено майже гектар землі на бульварі Дружби народів "для будівництва готельно-офісного будинку", орієнтовною вартістю у 160 мільйонів гривень.
Куць також є бенефіціаркою фірми "Таун Ленд Компані" – замовниці будівництва житлового комплексу "Поетика" в Києві. На фірму зараз оформлені недобуди (в реєстрі нерухомості так і вказано: компанія володіє низкою об’єктів незавершеного будівництва за адресою, де зводять ЖК). Жінка також є співвласницею компанії "Промтек", у розпорядженні якої перебуває понад гектар землі на київській Борщагівці – під будівництво культурно-розважального комплексу.
Компанії, в яких Куць значиться власницею найбільших часток, виявилися пов’язаними з будівельним бізнесом обраного від "ОПЗЖ" нардепа Вадима Столара. Частку в бізнесі Столара у 2020 році придбали Віктор Медведчук та його близький соратник, а нині біглий екснардеп Тарас Козак. Безпосередньо Медведчук і Козак серед офіційних партнерів Столара так і не з’явилися, але саме тоді співвласницею згаданих компаній стала Ольга Куць.
Під час розмови з Куць з’ясувалося, що раніше вона працювала в кількох львівських фірмах, пов’язаних з родиною Козака. Жінка визнала, що не є реальною власницею київських компаній, а, працюючи на підприємстві брата Козака, просто підписала довіреність. Також Куць заявила, що не отримувала і не отримує ніяких коштів від діяльності цих фірм і залюбки позбулася б цих активів "прямо сьогодні". За словами жінки, до неї ще не зверталися правоохоронці. Журналісти Bihus.Info підготували низку заяв та звернень у силові органи щодо необхідності детальнішого розслідування і подальшого арешту активів, що можуть бути пов’язані з Медведчуком та Козаком.
13 січня Рада позбавила мандатів Віктора Медведчука, Андрія Деркача, Рената Кузьміна, Тараса Козака та Вадима Рабіновича. Зробили це відповідно до законодавства, тому рішення не можна оскаржити. Так, за припинення повноваження Медведчука проголосували 320 депутатів, Козака - 317 за Деркача - 314 за Кузьміна - 319. Також депутати задовольнили заяву ще одного нардепа — Аксьонова – про добровільну відмову від мандату (294 голосів "за"). 6 лютого позбавили депутатських повноважень Ігоря Абрамовича. 17 лютого з'явилась інформація, що Григорій Суркіс складе свій мандат нардепа.
Раніше ми писали, Медведчук подав позов проти Верховної ради. Крім того, Данілов розповів про план "Б" путіна в Україні за участю Медведчука.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.