“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Експерт “The Economist” вважає, що лідерами республіки знову можуть стати прихильники інтересів рф
У разі смерті білоруського диктатора Олександра Лукашенка, навколо стану здоров'я якого ходять різні чутки, за Конституцією республікою тимчасово керуватиме спікер верхньої палати парламенту Наталія Кочанова. Її ще називають його довіреною особою, заявляє експерт “The Economist” Найджел Гулд-Девіс з Міжнародного інституту стратегічних досліджень в Лондоні.
Про це йдеться в матеріалі Інформатора "Реальної заміни нема. Чому кремль не готовий до смерті Лукашенка?". Водночас Найджел Гулд-Девіс вважає, що на практиці новий лідер з’явиться в результаті боротьби між білоруською елітою безпеки та рф.
Ймовірно, за конституцією Білорусі, президентські вибори будуть призначені через 30-70 днів. Водночас експерт “The Economist” гадає, що на практиці новий лідер республіки буде людиною, яка водночас влаштовуватиме рф і займе своє місце в результаті боротьби між білоруськими силовиками.
Окрім того, одним із кандидатів, якого, як вважають, розглядають посаду президента Білорусі, є секретар Ради безпеки Олександр Вольфович. І Кочанову, і Вольфовича вважають прихильниками інтересів росії.
А той же час, є вірогідність того, що Лукашенко готує свого молодшого сина Колю до головної посади. Як додає експерт “The Economist” у журналі, підліток з’являвся поруч із батьком під час розгону протестувальників у 2020 році.
Чутки про стан його здоров'я з'явилися 9 травня після того, як йому під час параду до Дня Перемоги в москві президенту Білорусі стало зле.
14 травня Лукашенко не прийшов на урочистості до Дня прапора й герба Білорусі. ЗМІ повідомляли, що 68-річного президента доставили в клініку.
Інтрига тяглась до 15 травня, коли Лукашенко показали у військовій формі на центральному командному пункті військово-повітряних сил та військ протиповітряної оборони Білорусі. Вже 24 травня президент Білорусі сам прокоментував чутки про хворобу.
Як писав Інформатор, поки Лукашенко не з'являвся на публіці, військовий експерт Олег Жданов припустив, хто може замінити його на посту президента Білорусі. Також стосовно цього питання висловився політолог, експерт з питань Центральної та Східної Європи Іван Преображенський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.