"Холодна війна" на українських полях: The New York Times оприлюднив відео ракетного удару по іноземних волонтерах у Бахмуті

Серед вбитих був американський медик

"Холодна війна" на українських полях: The New York Times оприлюднив відео ракетного удару по іноземних волонтерах у Бахмуті
Фото: The New York Times

Журналісти видання The New York Times опублікували відеозапис на якому видно як росіяни, 2 лютого, обстріляли групу волонтерів у Бахмуті. Там стверджують, удар був цілеспрямованим.  Внаслідок чого загинув американський волонтер-медик Піт Рід. 

Про це повідомляє видання The New York Times.

Відео, яке потрапило у розпорядження медіа, зняв на смартфон естонський волонтер з організації Frontline Medics Ерко Лайдінен. У момент удару він перебував поряд в автомобілі. Момент удару також зафіксував відеореєстратор його автомобіля.

Журналісти, проаналізувавши відео, встановили, що війська рф обстрілювали українські позиції протитанковою керованою ракетою Корнет із лазерним наведенням. Дальність дії такої ракети близько 5 км. Подібну зброю зазвичай використовують, коли той, хто стріляє, бачить та обирає ціль. Тож журналісти стверджують, що дії росіян були заплановані завчасно, а їхня ціль була саме вбивство волонтерів. 

Що сталося?

На допомогу українським цивільним в Бахмут, Донецької області прибули волонтери з інших країн світу. Зокрема, й 33-річний Піт Рід з Нью-Джерсі. У момент удару вони надавали допомогу пораненому мешканцю фронтового міста.  Рід із групою гуманітарних працівників стоїть біля білого фургона, який вони використовували для транспортування гуманітарних вантажів.

За лічені секунди російська ракета вже летить паралельно землі, потрапляє у білий фургон, той спалахує. В результаті чого Рід гине, а ще кілька волонтерів зазнають поранень. У момент атаки Піт Рід та інші волонтери перебували на відстані 3 км від позицій військ росіян.
“Волонтери, які прибули на місце інциденту, спочатку пояснювали удар невибірковим російським обстрілом. Але покадровий аналіз відеозапису показує, що беззбройний пан Рід загинув під час прицільного удару керованою ракетою, яку майже напевно випустили російські війська. Незрозуміло, чи знали росіяни, що група складається з гуманітарних працівників. Але колона мала маркування, які мали сигналізувати росіянам про тип техніки, по якій вони вдарили. Одна з машин була чітко позначена червоним хрестом”, – йдеться в аналізі NYT.

Натомість білий мікроавтобус Mercedes-Benz не мав видимих медичних розпізнавальних знаків. Гуманітарні працівники були беззбройні, однак принаймні один медик був одягнений у військовий камуфляж. 

Фото: The New York Times
Фото: The New York Times

Другий ракетний удар, запис якого ще не оприлюднили, за словами естонця Ерка, спрямували на інший автомобіль, проте ракета не влучила в ціль.  Зі слів волонтерів, що в момент атаки стояли поруч із Рідом, лише один із автомобілів був чітко позначений як карета швидкої допомоги. Цю автівку видно на фото моменту удару. Вона стояла через дорогу від місця вибуху. 

“Вони двічі бомбили по одному і тому ж місцю. Потім почали працювати по району, коли побачили, що ми вижили”, – розповідав один із поранених норвезьких волонтерів.

Як зазначив слідчий у справах про воєнні злочини Марк Гарласко, з такою зброєю “можна очікувати, що той, хто стріляв, зможе відрізнити медичного працівника від військового”. Він додав, цей епізод потребує подальшого розслідування, але, на перший погляд, це “потенційний воєнний злочин”.

Фото: The New York Times
Фото: The New York Times
 

Що відомо про загиблого американського волонтера? 

Піт Рід став волонтером у свої 22. Його гуманітарна місія розпочалася після урагану “Сенді”, що утворився в кінці сезону 2012 року й зачепив Ямайку, Кубу, Багамські Острови, Гаїті та узбережжя Флориди. "Сенді" вирував і в рідному штаті Ріда — Нью-Джерсі. Опісля, американець очолював медичні бригади під час битви за Мосул в Іраку, надавши допомогу понад 10 тисячам травмованих. На момент загибелі Піту Ріду було лише 33 роки. 

"Він евакуював мирних жителів і допомагав пораненим, коли його автомобіль швидкої допомоги обстріляли. Він помер, роблячи те, у чому він був чудовий, що дало йому життя і що він любив, і, мабуть, рятуючи члена команди своїм власним тілом", - написала дружина Ріда.

Фото загиблого Піта Ріда з інстаграм-сторінки його дружини
Фото загиблого Піта Ріда з інстаграм-сторінки його дружини

Раніше ми писали, що волонтери більше не зможуть потрапити до Бахмута. Заборона почала діяти з понеділка, 13 лютого. В The New York Times заявили, що закриття Бахмута для волонтерів може означати, що українські війська вийдуть із міста. Однак у ЗСУ спростували інформацію про повне закриття Бахмута.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber
 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube