Допомагати - дійсно просто. Сьогодні для цього існує маса онлайн-можливостей
Кажуть, доброчинність - це покликання. Вважається, що, як і будь-яке інше покликання, ним глибоко відзначені рідкісні люди. Але насправді, багатьом з нас доводилося відчувати щемливе відчуття емпатії, співпереживання в моменти, коли доводилося спостерігати чиїсь страждання, будь то хворі діти, знедолені люди похилого віку або ті, що потребують допомоги людини тварини.
Якщо вам знайоме це відчуття - бажання підтримати і допомогти, проявити людяність і розділити чиюсь долю безоплатно, просто тому, що ви живий, цей матеріал - для вас. У ньому ми розповімо вам про проекти соціальної допомоги, які існують в Україні, звернувшись до яких ви зможете реалізувати одну з головних гідностей людини - бути корисним для інших.
Інформатор зібрав найцікавіші проекти, за допомогою яких можна надавати підтримку тим, хто її потребує.
В Україні існує кілька благодійних організацій, діяльність яких спрямована на допомогу дітям.«СОС Дитячі Містечка України» - одна з них.
Фонд є недержавною організацією і ось вже 17 років допомагає дітям-сиротам та сім'ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. За цей час понад 80 тисяч дітей і дорослих отримали підтримку від фонду.
Бачення фонду - кожна дитина повинна мати можливість стати щасливим дорослим, будуючи впевнене майбутнє завдяки підтримці сім'ї.
Організація є частиною міжнародної федерації, яка представлена у 136 країнах світу та має 70-річний досвід роботи з дітьми-сиротами та сім'ями в кризі. Щорічно проходить зовнішній аудит і звітує про цільове використання коштів.
Організація надає допомогу на безоплатній основі, а вся робота здійснюється за рахунок благодійних внесків.
Фонд співпрацює з банківськими установами, завдяки чому існують програми переведення балів власників карт на потреби дітей, а також запрошує до дитячих будинків відомих людей і лідерів думок, щоб привернути увагу до проблеми дітей-сиріт і порадувати дітлахів.
Підтримати організацію можна на сайті sos-ukraine.org,а зв'язатися з організаторами для допомоги або пропозицій - через Facebook або Instagram - sos_cv_ukraine.Ви зможете обрати суму, яку готові пожертвувати для дітей. Також можна відправити електронного листа кураторам проекту за адресою: office@sos-ukraine.org.
Ще однією організацією, яка надає допомогу, на цей раз психологічну, дітям та підліткам, є організація «Українська мережа за права дитини».
Проект є правозахисним, в основі його діяльності лежить конвенція про права дитини, а основним його завданням є досягнення виконання в Україні всіх положень і прав, зазначених у цьому документі.
Він має свій паблік у Facebook, де регулярно оприлюднює корисну інформацію, наприклад, гарячі лінії психологічної допомоги та протидії насильству в сім'ї. Там же можна зареєструватися на онлайн-тренінги щодо протидії сексуальному насильству в сім'ї та над підлітками.
«Свою місію ми бачимо в просуванні найкращих інтересів дитини при формуванні державної політики через адвокацію, лобіювання реформ системи соціальних послуг, децентралізації, розробки системи національного моніторингу, представлення наших інтересів і інтересів дітей та сімей в органах державної влади», - повідомляють ідеологи проекту.
Проект об'єднав 21 українську і міжнародну організації та благодійні фонди, що працюють по всій Україні з метою забезпечення прав та благополуччя дитини. Якщо ви готові надати юридичну підтримку проекту, зв'язатися з його кураторами можна на сайті в розділі контактів: childrights.org.ua/kontakty або поштою: info@childrights.org.ua.Крім того, проекту потрібні співробітники, дізнатися про вакансії також можна на його сайті.
Ще одна важлива організація, яка надає допомогу дітям, -«Надія і житло для дітей» - існує в Україні з 1998 року. Це міжнародна благодійна організація, що працює під крилом міжнародної благодійної організації Hope and Homes for Children.
Останню у 1994 році у Великобританії заснував полковник Марк Кук та його дружина. Крім України організація впроваджує довгострокові проекти ще в чотирьох країнах Європи, а також в країнах Азії, Латинської Америки, Східної та Південної Африки.
На сайті організації - hopeandhomes.org.ua - зазначається, що станом на 2018 рік, кожна 73 дитина в Україні живе та виховувався в інституційних закладах типу дитячих будинків або інтернатів, і тільки 8% з них - діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування.
В організації за останні 22 роки створили в Україні 65 дитячих будинків і навчили близько трьох тисяч співробітників, а також підтримали понад 14 тисяч сімей.
Організація залучає до співпраці партнерів та волонтерів. Допомогти можна і грошима, для цього потрібно перегорнути головну сторінку сайту трохи вниз та вибрати відповідну електронну опцію.
Кнопка «допомогти» є в правому верхньому куті електронного майданчику проекту.
Ще один цікавий, яскравий і такий важливий проект реалізували дніпровські волонтери. Cuba Buba - ініціатива щодо поліпшення емоційного клімату дитячих лікарень. Вона передбачає розробку та встановлення розвиваючих модулів з еко-матеріалів, виконаних у сучасному дизайні, в дитячих медичних закладах.
На початку 2017 у Дніпрі стартував спільний соціальний проект Влади Брусилівської та дніпровських архітекторів Катерини і Валерія Кузнєцових, що отримав назву CUBA BUBA.
Першим майданчиком для його реалізації стала Дитяча міська клінічна лікарня № 3. Для неї був розроблений проект пізнавально-ігрового модуля для пацієнтів і відвідувачів лікарні. Успішний монтаж конструкції відбувся 23 березня 2017.
Сьогодні виконано шість таких модулів, в розробці знаходяться ще два. Детальніше дізнатися про проект можна на сайті cuba-buba.com.Також у проекту є Facebook.Організаторам можна написати листа на адресу: cubabuba.project@gmail.com або зателефонувати 0505144727.У проекті будуть раді волонтерській допомозі.
«Старенькі» - це благодійний фонд, що допомагає самотнім малозабезпеченим людям похилого віку. Волонтери фонду закуповують і доставляють продуктові пакунки літнім людям. А також організують чаювання зі смаколиками та дозвіллям у державних територіальних центрах соціального обслуговування для тих людей похилого віку, хто може самостійно пересуватися.
Фонд допомагає тим, хто старший за 65 років, з пенсією до трьох тисяч гривень, хто не має близьких та перебуває на обліку у державному територіальному центрі надання соціальних послуг.
Пакет допомоги - це 8-10 кг продуктів тривалого зберігання (гречка, макарони, вівсянка, консервовані квасоля, сардини і тунець, цукор, масло, чай, шоколад, печиво та інші смаколики до чаю), а також необхідних засобів гігієни. Середня вартість одного набору (за станом на березень 2021) - 350 гривень. Орієнтовно такого продуктового набору вистачає на 3-4 тижні.
Підтримати проект можна в розділі адміністративних витрат на сайті проекту - starenki.com.ua/administratyvni_vytraty.Пожертвувати на продукти можна тут - starenki.com.ua/help-2.
Проект постійно потребує волонтерів, які допоможуть розвозити продуктові набори. Дізнатися, чим допомогти - можна тут: Starenki у Facebook .
Допомагати - просто. Так вважають автори проекту suka_zhizn,що стартував у 2017 році з інстаграм-аккаунту. Ідеологи проекту не тільки так вважають, а й допомагають бездомним людям української столиці.
«Публікуючи життєві фото безпритульних людей, хотілося б привернути загальну увагу до самої проблеми. У кожної такої людини - своя сумна історія і причина, з якої він або вона опинилися на вулиці», - зізнаються автори проекту.
Наразі десятки бездомних та безпомічних людей Києва вже отримали допомогу і підтримку. І все - завдяки підписникам.
«Разом ми годуємо, обігріваємо, допомагаємо з документами, роботою, в пошуку родичів і від'їзді додому, захищаємо права людей без будинку та реєстрації. Кожна гривня, будь-яка сума - це допомога, а допомога - безцінна», - підкреслюють волонтери.
Підтримати проект можна на сайті suka-zhizn.com,причому, зробивши кілька скролів вниз, можна обрати регулярність платежу.
Ще одна масштабна благодійна організація, яка функціонує в Україні -«Карітас України».Тут допомагають ветеранам АТО і ВІЛ-інфікованим.
Крім того, основними напрямками діяльності організації є:
Зробити пожертву можна на сайті організації: caritas.ua .
«Карітас України» входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій в світі та Європі. Слово «Карітас» означає одночасно любов і милосердя, співчуття.
Протягом 26 років сотні тисяч нужденних українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу завдяки роботі організації.
Що ж, за допомогою сучасних засобів зв'язку і всесвітньої павутини допомагати стало дійсно просто, адже всі майданчики соціальної допомоги доступні кожному з нас в будь-який момент. Не залишайтеся байдужими.
Раніше Інформатор повідомляв, що українцям в цьому році передбачено понад 20 млрд гривень на первинну медичну допомогу.
Також повідомлялося, що в Україні ще на рік відстрочили закриття шкіл-інтернатів .