Харизматичний любитель зброї, який працював на військовій базі: WP з'ясувала, хто стоїть за витоком секретних документів США

Учасники онлайн-групи, яка отримала сотні сторінок секретних матеріалів США, включали іноземців

Злив документів
Секретні документи США

Людина, яка стоїть за масовим витоком секретних документів США – це "молодий харизматичний любитель зброї", який працював на військовій базі. Він поділився особливо секретними документами з групою учасників. Це сталося на платформі Discord.

Про це йдеться у матеріалі The Washington Post. Як зазначається, об'єднана інтересом "до зброї, військового спорядження і Бога" група з приблизно 20 осіб, в основному чоловіків, у 2020 році сформувала закритий клуб на популярній серед геймерів онлайн-платформі Discord.

Минулого року вони не звернули особливої уваги, коли людина, яку деякі називають "OG", опублікувала повідомлення, наповнене дивними абревіатурами та жаргоном. Слова були незнайомі, і мало хто читав довгу замітку, пояснив один з учасників. Але він поважав "OG", який стверджував, що знає секрети, які уряд приховував від простих людей.

Учасник уважно прочитав повідомлення "OG", і ще сотні, які, за його словами, регулярно відправлялись упродовж кількох місяців. Він зазначив, що "це були майже дослівні стенограми секретних розвідувальних документів, які, за словами OG, він отримав на своїй роботі на військовій базі".

"OG" стверджував, що провів принаймні частину свого дня на об'єкті, який охороняється, де заборонені мобільні телефони та інші електронні пристрої, які можуть бути використані для документування секретної інформації, що зберігається в урядових комп'ютерних мережах або роздруковується з принтерів.

"OG" розповів групі, що годинами працював над секретними документами, щоб поділитися ними з товаришами на сервері Discord. Пізніше замість того, щоб витрачати час на копіювання документів вручну, він зробив фотографії документів і закинув їх на сервер. Зазначається, що "OG" ділився кількома документами на тиждень, починаючи з кінця минулого року. Тепер фотографії роздрукованих секретних документів, які зараз бачать мільйони, можуть дати підказки федеральним агентам, які розшукують "OG". 

За словами учасника групи, "OG" не був ворожий до уряду США, і він наполягав на тому, що не працює на користь будь-якої країни. При цьому інший учасник заявив, що все ж таки в групі були іноземні громадяни — у тому числі з росії та України, що є порушенням попередження NOFORN, надрукованого у верхній частині багатьох документів, якими поділився "OG". За його словами, ті, хто виявляв найбільший інтерес до секретних матеріалів, були переважно зі "східного блоку та пострадянських країн". 

Тим часом "OG" перестав ділитися зображеннями у середині березня. 5 квітня секретні документи з оцінкою війни в Україні були розміщені на російських Telegram-каналах та платформі оголошень 4chan, а також почали переходити до Twitter. За словами одного з учасників чату, незадовго до того, як New York Times вперше повідомила про витік, "OG" прийшов на сервер "дуже злий, що для нього незвичайно".

"Він сказав, що щось трапилося, і молився Богу, щоб ця подія не відбулася…Але тепер все в руках Божих", — розповів учасник чату.

Як виплине витік секретних документів США на контрнаступ ЗСУ

Витік документів Міністерства оборони США не позначиться на підготовці та проведенні контрнаступу України. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив колишній командувач військами США в Європі Бен Годжес. Він зазначив, що українська сторона має бути меншою "засмученою" можливими наслідками, ніж американська, яка, на його думку, продемонструвала свою "вразливість". Головні ж збитки, на думку Годжеса, були завдані інформацією про ймовірне прослуховування Південної Кореї з боку США, хоча південнокорейські спецслужби вже заявили, що ця інформація в документах "невірна" і "сфабрикована".  

Нагадаємо, раніше NYT оприлюднило сценарії війни, які розглядали в США. 

Також Інформатор писав, що WP проаналізувало злиті документи США та дійшло висновків, що російсько-українська війна може тривати до 2024 року, і ніхто в ній не вийде остаточним переможцем. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube