Хакери Буданова атакували два російські банки – джерела

Россільгоспбанк і Московський кредитний банк стали жертвами хакерської атаки, яку здійснили фахівці Головного управління розвідки Міноборони України

Хакери Буданова атакували два російські банки – джерела

Джерела в спецслужбах повідомили, що кіберфахівці ГУР зламали системи двох російських банків. У цей момент у "Россільгоспбанку" та ПАТ "Московський кредитний банк" спостерігаються серйозні порушення. Їхні сайти не працюють, інтернет-банкінг відсутній, а мобільні додатки вийшли з ладу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела в розвідці. Технічні служби банків досі не можуть вирішити, коли зможуть відновити повноцінне функціонування своїх служб.

"Ці акції не мають визначеного терміну дії. Фінансова система РФ зазнаватиме ударів рівно до того часу, доки останній окупант не залишить територію України. Росіяни мають усвідомлювати, що кожна фінансова установа - законна ціль для наших Сил безпеки і оборони, адже всі вони беруть участь у фінансуванні окупаційної армії", – зазначили джерела.

"Россільгоспбанк" та "Московський кредитний банк" потрапили під кібератаку (скріншоти)
"Россільгоспбанк" та "Московський кредитний банк" потрапили під кібератаку (скріншоти)

Банк "МКБ" пише, що відчуває технічні складнощі, через які можливі порушення у роботі мобільного застосунку. Але додає, що карти та банкомати працюють у звичайному режимі. 

У коментарях відповідають, що відкриття вкладів в російських банках тепер під питанням. Мовляв, слід декілька разів все обдумати, перш ніж зважитись на це.

Хакери Буданова атакували два російські банки – джерела 2

Застосунок Россельхозбанку також не працює. Російські користувачі здійняли паніку у коментарях, вимагаючи пояснень від фінустанови. 

Хакери Буданова атакували два російські банки – джерела 3

Регулярні кібератаки на Росію

Українські хакери регулярно атакують російські фінансові структури. Раніше кіберфахівці ГУР здійснили атаки на такі банки, як "Банк Росія", "Тінькофф банк", "Газбанк" та платіжну систему "СБП". Також було атаковано мережеву інфраструктуру "Лукойлу" та російські компанії, пов'язані з виробництвом зброї.

Потужні DDOS-атаки на банківську систему РФ є регулярними. До цього ми писали, як постраждали найбільші установи країни-агресорки, які підтримують окупаційні війська. Росіяни скаржилися на втрату доступу до мобільних додатків банків та особистих кабінетів.

У липні зламували головний банк РФ першого рівня, головний емісійний, грошово-кредитний інститут РФ. Саме він розробляє і реалізує у взаємодії з урядом єдину державно-кредитну політику і має право емісії грошових знаків та регулювання діяльності інших банків. Російські користувачі не могли скористатися онлайн-сервісами банку "Зеніт" та "Газпромбанку". Ситуацію ускладнювала і відсутність стабільного інтернет-зв’язку, позаяк найбільші провайдери телекомунікаційних послуг в РФ також зазнають систематичних кіберударів. Зокрема атака здійснювалася по провайдеру МТС, користувачі якого не могли повноцінно скористатися послугами три доби підряд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube