Після відвідування концерту One Direction у дівчини-підлітка розвинулися одразу три незвичайні стани
Концерт One Direction залишив 16-річну дівчину-підлітка з дивними бульбашками в грудях. Лікарі назвали цей випадок "надзвичайним". Останнім часом про гурт, що розпався, згадали у зв'язку з трагедією: загинув колишній соліст Ліам Пейн, про якого говорили, що хлопець вживав заборонені речовини. Але виявляється, що до цього трагічного випадку концерт бойз-бенду спровокував дивні патологічні стани у їхньої фанатки з Техасу, повідомляє LiveScience.
Одразу після концерту у пацієнтки з'явилася задишка. Наступного дня вона звернулася до відділення невідкладної допомоги та розповіла лікарям, що сильно кричала під час концерту, перш ніж у неї почалися проблеми з диханням.
Проте її горло не боліло, і вона не відчувала болю в грудях після прибуття до відділення швидкої допомоги. У неї в анамнезі був цукровий діабет 1 типу, але раніше не було захворювань легенів. Коли лікарі оглянули пдівчину, її дихання було прискорене, втім без хрипів.
Однак, при огляді медики помітили, що її шкіра видавала дивний тріск, відомий як крепітація. Цей шум викликаний маленькими бульбашками повітря, які вириваються з легенів і потрапляють під шкіру. Рентгенівський знімок показав розмір бульбашок повітря: вони з’явилися позаду її горла, між легенями та стінками грудної клітки та навколо серця.
Лікарі поставили дівчині складний діагноз – легку форму колапсу легенів, через що повітря проникло в тканини за їхніми межами. Медики провели комп’ютерну томографію (КТ), але не виявили фізичних розривів у дихальних шляхах, які могли б пояснити вихід бульбашок повітря.
Пацієнтку госпіталізували для спостереження та підключили до дихального апарату, який подає 100% киснючерез маску. Наступного дня рентген грудної клітки дівчини показав, що її стан не погіршився, тож лікарі виписали дівчину. Після цього вона більше не зверталась до лікарні.
Медики пояснили, що до подібного стану призвели сильні крики на поп-концерті. Це буває вкрай рідко, втім, все ж є можливим. Такі крики можуть призвести до численних легеневих розладів, і навіть до мікро-розривів легеневої тканини.
Повітря, що виходить у грудну клітку, називається пневмотораксом, тоді як повітря, що збирається навколо серця та в горлі, називається пневмомедіастинумом і пневмотрофарингеумом.
Лікарі пишуть, що в невеликій кількості попередніх медичних звітів описані пацієнти, у яких через тривалий крик розвинувся пневмомедіастинум. Проте одночасний і спонтанний розвиток усіх трьох станів, які переживала ця пацієнтка-підліток, досі не був описаний в медичній літературі.
Кожен із цих станів рідко з’являється у людей, у яких раніше не було проблем з легенями. Відомі тригери включають респіраторні інфекції, ускладнення від астми та травми внаслідок різких змін тиску повітря. У деяких випадках інтенсивна діяльність, наприклад, підняття тягарів або політ військовим літаком можуть спричинити різкі зміни тиску в легенях, що призведе до їнього колапсу.
"Цей окремий випадок говорить про те, що до цього списку слід додати силовий крик під час поп-концертів", – написали лікарі у висновку.