Гра за шість очок. Як Чорноморець та Полісся билися за другу сходинку. Огляд центрального матчу 7 туру

Одесити та дебютанти УПЛ билися за проміжне третє місце в таблиці

Полісся домінувало на полі в другому таймі
Чорноморець продовжив свою переможну домашню серію

У дуже насиченому боротьбою матчі 7-го туру, Чорноморець встояв проти тиску Полісся та увірвався у трійку кращих команд ліги. Інформатор розповідає про головний матч українського уік-енду.

Перед грою

За результатами минулого сезону, ми ніколи б не подумали, що це буде центральний матч туру. Після пауз на матчі збірних, тренери кинули в бій кращих гравців. За Чорноморець вийшли Кузик, Брагару, Шпорн, Єрмаков та Ієде. У Полісся - Бойко, Будківський, Шабанов, Чоботенко та Назаренко.

Раніше клуби перетиналися на рівні Першої ліги, але УПЛ - зовсім інший рівень. Фактично сусіди в таблиці з однаковими завданнями на найвищі місця. А ще й дуель добре знаного в еліті Григорчука та амбіційного Калитвинцева. Ну і родзинка - на гру була призначена принципова рефері Катерина Монзуль.

Перший тайм. Заруба з перших хвилин

Непереможний вдома Чорноморець - цукерочка чемпіонату. При чому, перегравали вони Оболонь та Динамо. Полісся ж на виїзді поступилося лише Дніпру-1 - на останніх хвилинах та в меншості. На старті було важко зрозуміти, на чиєму боці грав газон - все те ж стандартно погане поле вже багато років лишається символом Одеси.

Обидві команди починали дуже обережно, а в боротьбу за м’яч кидалися ледь не половина гравців з обох сторін. В такі моменти було так щільно, що браку в передачах не робили тільки захисники останньої лінії. І хоча одесити більше контролювали гру на початку, саме гості почувалися вільно на чужій половині. Тоді господарі продовжували з’їдати суперника кількістю - так Васильєв ледь не зламав Аріелсона у грубому контакті. Градус напруги зростав з кожною хвилиною.

Чорноморець одночасно мав на полі два небезпечних виконавці. Ієде та Шпорн відчувають один одного ідеально. Їх зв’язка постійно загрожує суперникам. Словенець не пропустив жодного матчу і вже мав асист на нігерійця. Калитвинцев напевне готував своїх футболістів до жорсткого пресингу, аби не дати шансів супернику на просування. Та саме фол став фатальним.

Танковський збиває Путрю, штрафний, до м’яча підходить заряджений Васильєв. Відстань - чимала, метрів зо тридцять. Та для нього це не стало перепоною - красивезний удар у дев’ятку. Стінка розсипалася, а Бойко був безсилий проти такої траєкторії. Вистачило 13 хвилин, аби гра вийшла на максимальні оберти.

Чим було відповідати Поліссю? Команда одразу кинулася в атаку, їх точно не влаштовувала ані поразка, ані нічия. Втім, один з кращих у клубі - Макуана - грав у збірній Конго, але починав із запасу. Вирішувати попереду мав Будківський. І йому це майже вдалося - коли після подачі з кутового та кількох рикошетів, м’яч ледь не залетів у ворота.

Проблема скупчення гравців гостей на перших хвилинах до середини тайму нікуди не зникла: вони колекціонували зовсім не тактичні фоли, особливо Танковський. Пропущений гол ніби зламав настрій на гру, де ще й морально тисне відповідальність за результат. Адже, зізнаймося: ми не перший раз чуємо перед сезоном гучні заяви про найвищі побажання в таблиці, а про євросезон з першої спроби - ну так точно кожного року. А тут - житомиряни на початку розіграшу чітко виконують свою задачу. Тому кожен сильний суперник, який ще й може загрожувати позиції в таблиці, це проблема на дистанції. А тим паче - коли Чорноморець витримав паузу на відпочинок, Ієде вирвався на фланзі і простріл завершував Бойчук. Він не встиг підлаштуватися під якісний удар - і Бойко цього разу потягнув з-під штанги.

Чим ближче була перерва - тим більше гравці обох колективів падали на поле. Підступні порушення правил траплялися кожні пару хвилин. З тих, хто не постраждав - хіба що воротарі. Ще й Бойко виносив м’яч, а влучив просто в незахищений корпус Ієде. Нападник пропустив удар у болючу зону нижче пояса і потребував певний час на відновлення. Втім Полісся вимушеною перевагою скористатися так і не змогло: Чорноморець закрив житомирський клуб повністю, не давши їм жодного шансу на удар у отвір.

Та не сказати, що атаки одеситів були чимось небезпечним. Тільки Ієде намагався просуватися. Чоботенко і Шабанов закривали йому центр поля, тому форвард зміщувався на фланг і проривався там. На третій такий забіг його збив Шабанов, за що отримав першу жовту в матчі. Взагалі, у першому таймі фолів було більше, аніж атак, обережні порушення зробили всі гравці. І за такою тенденцією, стратегія збивати, а не забивати мала продовжитися і після перерви.

Другий тайм. Хто не витримає першим?

Три заміни - таке рішення Калитвинцева на початок другого тайму. На посилення атаки виходить Кушніренко та Грицук. Ну а ще Макуана, який мав рятувати абсолютну безпорадність його команди - нарешті починалася битва забивних легіонерів. Конголезець одразу кинувся за результатом: за перші хвилини на полі він створив дві атаки із прямою загрозою чужим воротам. Така агресивна гра ніби повернула впевненість гостям. Трохи пізніше вже свіжий Грицук небезпечно вдарив здалеку - довелося стрибати Варакуті.

До речі, про голкіпера господарів. Варакута мав дуже мало практики за першу команду і у суботу грав дебютний матч сезону. В першому таймі захисники позбавили його роботи, але вже в другому вступати в гру доводилося ледь не щохвилини. Потужна розмова у роздягальні натиснула на гравців Полісся так сильно, що Брагару та Єрмаков зупиняли нападників лише ціною фолів. Системність атак гостей створювали Макуана та Будківський, їх жага до реваншу завела на боротьбу всю команду. Активувався також непомітний за перший тайм Назаренко.

Макуана - не тільки один з головних легіонерів УПЛ цього сезону. Він ще й креативність у складі Полісся. Коли після кутового у карному майданчику був хаос, а м’яч стрибав по головах, він раптово вирішив пробити через себе з самого кута. І тільки Ієде, який лишився на лінії, головою врятував власні ворота від гарантованого голу. За половину другого тайму гості в рази додали в атакувальному плані, Чорноморець тільки і робив, що захищався.

Побільшало нервів не тільки на полі, а й у тренерських зонах. Калитвинцев перед грою не був багатослівним. Лише зазначив, що штаб вивчає усіх суперників дуже уважно, а їхній здобуток у вигляді другого місця - це закономірно для шостого туру. Так само і під час матчу - він ніби залишив усі емоції в роздягальні та лише тихо дивився гру з лави. Григорчук же постійно бігав ледь не на газоні, а його: "Вище!" і "Швидше!", на порожньому стадіоні було чутно, мабуть, в інших містах Одещини.

Ієде лишався головною надією на збільшення рахунку, адже Чорноморець повністю сів на захист зручного рахунку. Тим паче, Полісся часто забиває під кінець гри і забирає перемогу. Навіть Шпорн більше працював як опорник, а не атакувальний півзахисник, тому тільки нігерієць вибігав у сольні атаки. Аби зупинити форварда, житомирянин Смоляков просто вчепився в нього, за що заробив жовту.

Тотальний автобус зробив своє - навіть Манкуана нічого не вдавалося, не кажучи вже про всю команду. Закидання на Назаренка одразу перекривав Брагару, в центрі Васильєв з’їдав атакувальні потуги Будківського. Штурм воріт господарів закінчився, але почалися останні 10 хвилин, де кожна помилка вирішувала все для обох клубів.

Та до фінального свистка ми футболу більше не бачили. Боротьба, сутички, відмашки, підкати - ось у що перетворилася битва дійсно за шість очок. Кожна атака ставала відчайдушною спробою однієї команди забити та захистом своїх воріт будь-якою ціною в іншої команди. Жовті картки сипалися одна за одною - і одесити встояли під щільним тиском.

Мінімальна перемога 1:0. Чорноморець вдома лишається непереможним, а ще й перериває серію поразок. Поразка Полісся збільшує щільність команд у верхівці таблиці. Серед грандів там - тільки Шахтар. Неймовірний сезон УПЛ.