Гостьові перемоги «Зорі» та «Колосу», нічиї у Полтаві та Маріуполі

У Прем'єр-лізі відбулися перші матчі 25-го туру.

«Ворскла» в матчі з прямим конкурентом в боротьбі за зону єврокубків зіграла внічию. «Зоря» в день 98-річчя клубу завоювала «бронзу» сезону 2020/21.

Про перебіг подій в матчах Прем'єр-ліги повідомляє Інформатор з посиланням на УПЛ .

У середу, 5 травня, відбулися чотири поєдинки 25-го туру Української Прем'єр-ліги. Відкривав ігрову програму матч між «Динамо» і «Маріуполем». Поєдинок проходив в Маріуполі, хоча номінальними господарями вважалися кияни.

Перший небезпечний момент виник біля воріт «Динамо». Воротар киян помилився при передачі, м'яч опинився у Бондаренка, і Бойку довелося виправляти свою помилку, парируючи удар суперника. На 13-й хвилині Топалов внаслідок швидкої атаки увійшов у штрафну «Динамо», прибрав захисника і обвідним ударом пробив у лівий кут, але Бойко відбив м'яч.

На 34-й хвилині, після прострілу з правого флангу, Де Піна вже готувався з двох метрів забити у ворота «Маріуполя», але Танковській у своєчасному підкаті встиг вибити м'яч з-під ніг півзахисника «Динамо». Що стосується статистичних показників першого тайму, то кияни більше володіли м'ячем, але жодного разу не пробили у площину воріт «Маріуполя».

На 51-й хвилині «Динамо» залишилося в меншості. Де Піна пішов у підкат біля бокової лінії, по м'ячу не влучив, зате проїхався по нозі Горбунова, і, отримавши другу жовту картку, відправився за межі поля. Через 5 хвилин воротар «Маріуполя» Гальчук парирував удар Забарна головою після подачі з кутового у виконанні Шапаренка.

Тренери команд провели ряд замін, проте на малюнок гри поява свіжих футболістів особливо не вплинула. У складі «Динамо» на поле вийшли Кендзьора і Гармаш, для яких цей поєдинок став 100-м і 300-м за київський клуб відповідно. «Динамо» і «Маріуполь» не стали кидати в атаку великі сили і завершили поєдинок без забитих м'ячів.

Ще три поєдинки проходили паралельно та розпочалися о 19-00. Той, хто йде на 4-му місці «Колос» відправився в гості до позбавленої турнірної мотивації «Олександрії». «Олександрія» почала заміну газону на домашньому стадіоні, і матч з «Колосом» проводила в Кропивницького.

Більшу частину першого тайму гра проходила без небезпечних моментів і ударів по воротах. Ті моменти, що вдавалося створити командам в атаці, миттєво нейтралізували гравці оборони. Однак на 41-й хвилині гості відкрили рахунок. Стецьків у невдалому підкаті у штрафний «Олександрії» збив Ільїна, а Петров ударом по центру воріт реалізував одинадцятиметровий.

На 57-й хвилині гості закріпили успіх. Богданов подав штрафний з правого флангу, а Оріховський головою відправив м'яч у сітку воріт «Олександрії». Внаслідок перемоги «Колос» закріпився на 4-му місці і наблизився до участі у єврокубках наступного сезону.

У Полтаві в очному поєдинку зустрілися претенденти на потрапляння до зони єврокубків «Ворскла» і «Десна». У команд перед матчем було по 37 очок, але «Десна» випереджала свого сьогоднішнього суперника за додатковими показниками.

Початок матчу пройшов у невисокому темпі, з невеликою територіальною перевагою «Десни». «Ворскла» вирівняла гру, але небезпечних моментів біля воріт суперника не створювала аж до 18-ї хвилини, коли господарі поля відкрили рахунок. Степанюк з правого краю штрафного віддав передачу в центр, а Тілль в дотик відправив м'яч у правий нижній кут.

На 54-й хвилині «Десна» зрівняла рахунок. Калитвинцев навісив зі штрафного, а Гітченко, вигравши боротьбу в повітрі, головою відправив м'яч у сітку воріт «Ворскли». На 63-й хвилині Безбородько з лінії воротарського головою замикав навіс Калитвинцева з лівого флангу, але воротар «Ворскли» Різник, продемонструвавши відмінну реакцію, парирував удар.

На 75-й хвилині Степанюк з лінії штрафного пробивав в дальній кут, а воротар «Десни» Паст перевів м'яч на кутовий. Після подачі кутового Скляр головою відправив м'яч у ворота, але арбітри зафіксували офсайд і взяття воріт не зарахували.

На 86-й хвилині Якубу перед штрафній збив Картушова, отримав другу жовту картку і залишив поле, залишивши «Ворсклу» в меншості. На останніх хвилинах поєдинку команди обмінялися гострими атаками, але вирвати перемогу нікому з суперників не вдалося.

СК «Дніпро-1» приймав фіналіста Кубка України і без п'яти хвилин бронзового призера Прем'єр-ліги «Зорю». Гості з перших хвилин взяли м'яч під свій контроль і провели кілька атак. «Дніпро-1» такий хід матчу влаштував. Господарі зосередилися на обороні і зробили ставку на контратакуючі дії. Одна з швидких атак «Дніпра-1» завершилася ударом Піхалёнка метрів з 20-ти. Воротар «Зорі» Мацапура стрибку відбив м'яч, спрямований в лівий нижній кут.

На 35-й хвилині Піхальонок ще раз зважився на дальній удар. М'яч рикошетом від ноги захисника по високій траєкторії опускався в ворота, але Мацапура кулаком відбив удар. «Зоря» відповіла ударом Юрченко зі штрафного вище воріт.

Після перерви «Зоря» стала грати більш активно. На 48-й хвилині удар Іванисені з-за меж штрафного прийняла на себе штанга воріт «Дніпра-1». Через дві хвилини Кочергін дальнім ударом відправив м'яч поруч з каркасом воріт.

На 69-й хвилині господарі поля залишилися в меншості. Ігнатенко пройшовся по ногах суперника і отримав жовту картку. Однак після перегляду повтору арбітр скасував своє попереднє рішення, і пред'явив гравцеві «Дніпра-1» пряму червону картку. На 77-й хвилині арбітр матчу знову скористався допомогою VAR і призначив пенальті у ворота «Дніпра-1» за фол Тейлора. Юрченко з «точки» пробив вправо від центру воріт, а голкіпер полетів вліво. Завдяки перемозі «Зоря» стала недосяжна для конкурентів в боротьбі за третє місце.

• «Динамо» - «Маріуполь» 0: 0;
  • «Олександрія» - «Колос» 0: 2 (Петров (42, пен.), Оріховський (57));
  • «Ворскла» - «Десна» 1: 1 (Тілль, 18 - Гітченко, 54);
  • СК «Дніпро-1» - «Зоря» 0: 1 (Юрченко, 79 (з пен.)).

Ще три матчі 25-го туру УПЛ відбудуться 6-го травня. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про вихід «Манчестер Сіті» до фінали Ліги чемпіонів, про результати  поєдинків 24-го туру УПЛ,а також про матчі баскетбольної Суперліги .