Головна битва попереду: Україна використовує лише чверть своїх сил під час контрнаступу ЗСУ

Читать на русском

У бій вступили тільки три бригади із 12 підготовлених, інших військове керівництво притримує для вирішального удару

Читать на русском
Українські військові
Українські військові/Фото: Генштаб ЗСУ

У бій вступили тільки три бригади із 12 підготовлених, інших військове керівництво притримує для вирішального удару

Західні військові аналітики стверджують, що у перший тиждень контрнаступу ЗСУ військове командування України використовує лише три із 12 бригад, які пройшло підготовку до контрнаступу. Отже, все, що ми бачимо зараз, є лише його початком. А головні битви й події російсько-української війни ще попереду. 

Про це пише Reuters. Військові експерти видання стверджують, що для операції Україна створила 12 бронетанкових бригад, дев'ять із них навчені та оснащені на Заході. До складу кожної з них входить щонайменше 3,5-4 тисячі військових.Також Міністерством внутрішніх справ.сформовано вісім штурмових бригад, а це - ще 40 тисяч осіб. Тобто, Україна має близько 100 тисяч людей, яких тренували саме для наступальних дій. 

Конрад Музика, військовий аналітик з Польщі, каже, що наразі що лише три з 12 бригад брали участь у бойових діях. Вони воюють на південному сході України. Інші, за його прогнозом, "підтягнуться" згодом для вирішального удару. 

Головна битва попереду: Україна використовує лише чверть своїх сил під час контрнаступу ЗСУ 1

Момент несподіванки 

Аналітики зазначають, що росія підготувала тисячі оборонних позицій від краю західної Росії аж до окупованого Криму на Чорному морі, зокрема мінні поля, протитанкові рови, ряди бетонних барикад типу "зуби дракона" та окопи. Ці російські позиції, перевірені Reuters за допомогою супутникових зображень у квітні, значною мірою зосереджені на стратегічно важливому півдні, де Київ може прагнути перерізати сухопутний міст Росії до Криму та розколоти сили Кремля.

Україна, яка має основну частину своїх контрнаступальних сил на крилах, може спостерігати, куди Москва направляє війська, щоб зміцнити свої лінії та завдати ударів у більш слабко захищених районах, зокрема на сході, кажуть військові аналітики.

"В України є вибір, - вважає Бен Баррі, старший науковий співробітник відділу сухопутної війни Міжнародного інституту стратегічних досліджень. -  Київ не може досягти стратегічної несподіванки, але він докладе всіх зусиль, щоб досягти оперативної та тактичної несподіванки. Це включатиме приховування, камуфляж, обман, дезінформацію, які вони досить успішно використали минулої осені". 

Також аналітики зазначають, що контрнаступ ускладнюється нестачею авіації для України. Київ місяцями просив Захід щодо постачання винищувачів F-16, але до їхнього розміщення залишилося щонайменше кілька місяців, пише Reuters. 

Контрнаступ ЗСУ: що відомо

За даними Генштабу, на ранок четверга, 15 червня, ЗСУ не втратили жодної зайнятої позиції. Наші захисники наступають на Бердянському, Маріупольському та Бахмутському напрямках. На цей час бої ведуться в районах Макарівки, а Маріупольському напрямку – у районі Новоданилівки та Новопокровки. Крім того, за даними Інституту вивчення війни, українські сили оборони вдарили по розташуванню 20-ї загальновійськової армії окупантів у Луганській області.

Головна битва попереду: Україна використовує лише чверть своїх сил під час контрнаступу ЗСУ 2

Як писав Інформатор, втрати росіян від початку контрнаступу ЗСУ у 5-8 разів перевищують українські - такою є статистика від Ганни Маляр, заступниці міністра оборони Резнікова.  

Ми також розповідали про прогноз військового експерта Олега Жданова: він вважає, що до кінця тижня із трьох наступальних напрямків залишиться лише один основний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.