Мішель нагадав Орбану, що той не може діяти від імені ЄС
Президент Європейської ради Шарль Мішель відповів на лист, який йому надіслав прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, після свого "мирного турне". Він нагадав угорському прем'єру, який серед іншого пропонував відновити з РФ дипломатичні відносини, що той не має мандату на дії від імені ЄС. І ще заявив, що "вирішувати питання про Україну без України" не буде.
Про це він написав у своєму зворотному листі до Орбана, пише видання Reuters. Мішель відкинув твердження прем'єра Угорщини, що ЄС вела провоєнну політику щодо України. Й також він заявив, що позиція Євросоюзу щодо підтримки України залишатиметься незмінною стільки, скільки потрібно.
"Якраз навпаки, Росія – агресор, а Україна – жертва, яка реалізує своє законне право на самооборону", – написав Мішель.
Він звернув увагу на відсутність мандату в Угорщини, що на ротаційній основі нині головує у Раді ЄС, виступати від імені Союзу на міжнародній арені. І наголосив, що "жодна дискусія про Україну не може відбуватися без України" попри всі намагання Орбана та інших.
"Голова Ради Європи, що змінює один одного, не відіграє жодної ролі у поданні Союзу на міжнародній арені і не отримав мандата Європейської ради на дії від імені Союзу", – наголосив він.
На останок Шарль Мішель додав, що Євросоюз намагається "послідовно створити широку міжнародну підтримку всеосяжного, справедливого та тривалого миру" в Україні та світі в цілому. Відомо, що копію цього листа-відповіді Орбану отримають держави-члени ЄС, а також про нього повідомлять Київ.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який має проросійську позицію, проїхав з власною "миротворчою місією" кілька країн та поспілкувався з їх очільниками. Так, 2 липня він відвідав Київ, де зустрівся з Зеленським та почув його позицію щодо війни з РФ.
Потім угорський політик завітав до РФ та провів перемовини з Путіним. Орбан під час цього візити вислухав позицію російського диктатора й згодом заявив, що вона кардинально відрізняється від тієї, що озвучив президент України. Потім він поїхав у Китай. А після саміту НАТО Орбан поспілкувався з Трампом.
Євросоюз і НАТО дистанціювалися від такої активності Орбана. Керівництво ЄС та Альянсу зробило низку категоричних заяв про те, що угорський прем'єр ніяк не представляє їх на зустрічах, які проводить виключно за своєю ініціативою. Як наслідок таких дій Орбана, шість країн Євросоюзу заявили про намір бойкотувати засідання Ради під час угорського головування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.