Глобальний IT-збій: у Microsoft зізналися, скільки мільйонів гаджетів з Windows "лягли"

В компанії підкреслили, що "це не був випадок з боку Microsoft" і що взагалі таки значні інциденти трапляються рідко

комп'ютер, Windows, Microsot, синій екран смерті. банківський термінал

Глобальний технічний збій, який стався 19 липня через оновлення програмного забезпечення фірми з кібербезпеки CrowdStrike, торкнувся майже 8,5 мільйонів пристроїв на базі Windows. Це менше одного відсотка всіх комп'ютерів та інших гаджетів з Windows. ІТ-гігант підкреслив, що "це не був випадок з боку Microsoft" але він мав значний вплив на екосистему компанії.

У Microsoft додали, що взагалі таки значні інциденти трапляються рідко, хоча оновлення програмного забезпечення іноді можуть викликати перешкоди. У повідомленні  офіційного блогу корпорації у суботу, 20 липня уточнюється, що з моменту IT-збою компанія підтримує "постійний зв'язок з клієнтами, CrowdStrike та зовнішніми розробниками для збору інформації та прискорення пошуку рішень". Зокрема, у CrowdStrike порекомендували обхідний шлях для розв'язування цієї проблеми.

"За нашими оцінками, оновлення CrowdStrike вплинуло на 8,5 мільйона пристроїв з Windows, або менше одного відсотка всіх машин з Windows. Хоча цей відсоток невеликий, широкі економічні та соціальні наслідки відображають використання CrowdStrike підприємствами, які надають багато критично важливих послуг", - йдеться у повідомленні.

Збій CrowdStrike і його наслідки

Нагадаємо, 19 липня серія технічних збоїв порушила роботу авіакомпаній, банків і навіть Лондонської фондової біржі.  Корпорація Microsoft повідомила про перебої в роботі своїх онлайн-сервісів. Три великі авіакомпанії США – Delta, United та American Airlines – призупинили польоти через проблеми зі зв'язком. Аеропорт Берлін-Бранденбург повідомив про зупинення виконання рейсів через технічний збій. Пізніше стало відомо, що частина проблем пов'язана з програмним забезпеченням кібербезпеки компанії CrowdStrike Holdings Inc.

У цій компанії заспокоїли, що кібератаки на них не було. Причиною збою стало оновлення ПЗ для Windows. Проблему виявили лише за кілька годин і почали працювати над її вирішенням. 

Нагадаємо, компанія Windows запропонувала користувачам 15 разів перезавантажити систему Windows - це може допомогти виправити ситуацію, якщо програма працює некоректно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube