Главу Офісу Президента звинувачують у зриві спецоперації із затримання "вагнерівців", Єрмак і СБУ це заперечують. Все, що відомо

Главу Офісу Президента звинувачують у зриві спецоперації із затримання "вагнерівців", Єрмак і СБУ це заперечують. Все, що відомо

Главу Офісу Президента звинувачують у зриві спецоперації із затримання "вагнерівців", Єрмак і СБУ це заперечують. Все, що відомо

Співробітники правоохоронних органів Білорусі під Мінськом затримали 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії “Вагнер”.Вони оселилися в санаторії під Мінськом. Олександр Лукашенко назвав затримання «вагнерівців» надзвичайною подією. Історія отримала продовження - з'явилася інформація, що найманців повинні були затримати українські спецслужби, але операція нібито зірвалася.

Інформатор зібрав все, що відомо про цю ситуацію.

Що сталося

29 липня під Мінськом були затримані 33 бойовики іноземної приватної військової компанії«Вагнера».За інформацією правоохоронних органів, більше 200 бойовиків прибули задля дестабілізації стану в період виборчої кампанії. У зв'язку з фактом затримання російських бойовиків Україна та Білорусь домовилися про посилення прикордонного режиму з метою недопущення дестабілізації стану в обох країнах.

5 серпня Зеленський обговорив з Лукашенком питання щодо екстрадиції затриманих в Білорусі бойовиків до України.12 серпня офіс генпрокурора України направив до Білорусі запит на видачу 28 найманців. Однак, Білорусь проігнорувала прохання України, затриманих найманців передали Росії.Зеленський відреагував на таке рішення, заявивши, що "наслідки його будуть катастрофічними".

"Зірвані операція"

Журналіст Юрій Бутусов, посилаючись на свої джерела в правоохоронних органах, заявив,що українські спецслужби нібито планували самі затримати бойовиків, але операцію запропонував перенести глава ОП Єрмак.

За його даними, українська контррозвідка готувала операцію рік. Спецслужба запропонувала найманцям "роботу" від імені російської ПВК МАР з охорони нафтових вишок у Венесуелі.

"У складі групи планували затримати - двох терористів, причетних до знищення «Боїнгу» МН-17 під Торезом; одного терориста, причетного до знищення Іл-76 в Луганському аеропорту; одного терориста, причетного до знищення АН-26 поблизу Луганська. 9 терористів з 28 були громадянами України, та використовували українські паспорти. 11 осіб з групи вже знаходилися в базі розшуку «Миротворець». Групу в ЗМІ назвали «вагнерівці», але в реальному «Вагнері» більшість з них не служили. Вони були найманцями, яким все одно за кого воювати. В ході вербування найманців вони надали докладні свідчення на відео про свої злочини на території України - вони хвалилися, думаючи, що показують рівень своєї "кваліфікації", - написав Бутусов.

за даними журналіста 24 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба та перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький доповідали про спецоперацію президенту Володимиру Зеленському. На нараді нібито також були присутні: голова Офісу президента Андрій Єрмак, перший заступник секретаря РНБО - голова комітету з розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко.

Єрмак заявив, що операцію необхідно перенести, пише Бутусов. Він нібито послався на переговори з Дмитром Козаком, помічником президента РФ, і сказав, що затримання терористів завадить початку перемир'я на Донбасі 27 липня. Агент НАБУ Шевченко також пише,що одним з аргументів Єрмака була підготовка обміну утримуваними особами.

Керівники спецслужб відповіли, що терористи вже в дорозі і припинення операції може призвести до її провалу. Але Зеленський підтримав Єрмака і дав наказ захоплення терористів призупинити, а операцію перенести на 30 липня," щоб було зручніше спілкуватися з Москвою", запевняє журналіст.

Однак 29 липня, за день до перенесеного вильоту терористів, їх затримали білоруські спецслужби. Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що вони нібито готувалися до участі в масових заворушеннях після виборів.

“3 серпня, в понеділок, Зеленський знову зібрав на нараду ту ж групу осіб. Начальник ГУР МО Бурба заявив про провал дороговартісної операції із захоплення терористів, і що причина цього - зрада. Бурба зажадав розпочати перевірку всіх, у кого була інформація щодо операції, та провести перевірку на поліграфі себе, Єрмака, Демченка та Машовця. Указом президента Бурба був звільнений з посади", - пише Бутусов.

Про провалену спецоперацію крім Бутусова писав агент НАБУ Шевченко, а журналістка Яніна Соколова анонсувала публікацію аудіозаписів про операцію.

Народний депутат Олексій Гончаренко написав, що направив до СБУ, ДБР і ОГП звернення з вимогою відкрити кримінальне провадження за фактом можливого скоєння державної зради головою Офісу президента України Андрієм Єрмаком, про це він повідомив в своєму Telegram-каналі.

Реакція СБУ та керівника ОП Єрмака

Єрмак прокоментував “злив” "спецоперації" із затримання "вагнерівців" в Україні.

"Я не можу коментувати які б то не було операції українських спецслужб, адже вони є секретними. Однак очевидно, що версія щодо участі українських спецслужб в появі російських бойовиків-найманців в Білорусі напередодні виборів з'явилася не в Україні, а в російських ЗМІ, а саме - в російській "Комсомольской правде" 6 серпня. Це виглядає як добре продумана та спланована дезінформаційна кампанія", - йдеться у повідомленні для LB.ua .

За його словами, офіс президента України прийме до відома інформацію, яка була поширена окремими ЗМІ та в соціальних мережах, щодо можливої причетності Служби безпеки України , ГУР МОУ та інших державних органів до процесуального документування появи російських найманців з числа громадян України на території Республіки Білорусь.

"Деякі українські громадяни публічно поширюють саме цю версію подій. Можна припустити, що деякі внутрішні сили також вирішили використовувати цю дезинформаційну кампанію проти України у власних цілях напередодні виборів. А можливо, комусь дуже хочеться зірвати припинення вогню на Донбасі, яке триває з 27 липня, і за цей час ми не втратили в бойових діях жодного українського воїна", - заявив Єрмак.

Керівник Офісу президента, пояснив, що Україна завжди буде робити все від неї залежне, щоб військові злочини цих та інших людей були обов'язково покарані.

Служба безпеки України заперечує участь у "вагнерівскій спецоперації" і заявляє, що жоден співробітник служби не брав участі в розмовах з бойовиками.

"Служба безпеки не коментує чутки, не підтримує медійно інформаційні операції ворога і не бере участі в публічному обговоренні різних фантастичних сценаріїв. Тим більше, коли такі інформаційні "вкидання" мають на меті нанесення шкоди Україні", - йдеться у повідомленні.

У відомстві запевняють, що дані про участь СБУ в так званій "вагнерівській спецоперації" є фейком.

"Жоден співробітник Служби безпеки України не приймав участі в розмовах бойовиків з вербувальником, які нібито зафіксовані на аудіозаписах. Тому титрування одного з учасників розмов, як "офіцера СБУ", є домислом та свідомою маніпуляцією", - резюмували в СБУ.

Довідка: Приватна військова компанія Вагнера, ПВК «Вагнера» - створена у 2013 році російська військова структура, яка комплектується найманцями. Брала участь у бойових діях в ряді конфліктів, зокрема на Донбасі на стороні Росії, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, та в Судані.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube