Наслідки краху американських банків не обмежилися фінансовою системою США
Генеральний директор одного з найбільших швейцарських банків Credit Suisse назвав першу у світі криптовалюту спекулятивним активом. Інтерес до Біткоїна згасне, заявив банкір. З чим пов’язана така впевненість і чим вона аргументована?
Заява банкіра була зроблена невдовзі після оголошення про примусове злиття Credit Suisse зі швейцарським конкурентом UBS, який аналітики ринку назвали найбільшою ліквідацією банку в історії країни. UBS викупив суперника за 3 млрд швейцарських франків ($3,2 млрд). Оцінка виявилася меншою за половину ринкової вартості Credit Suisse. У понеділок, 20 березня, акції проблемного банку впали майже на 60%.
"Із того, що ми можемо визначити сьогодні: єдина причина купувати чи продавати біткоїн — це заробляти гроші. Тобто ніщо інше, як спекуляція та міхур", - заявив Тиджан Тіам.
Той факт, що зловмисники використовують біткоїн у шахрайських схемах, суперечить визначенню криптовалюти, упевнений банкір. Глава Credit Suisse стверджує, що банки «мало чи зовсім не мають бажання втручатися у валюту, яка має такі проблеми з відмиванням грошей». Додавши, щоправда, що криптовалюти — це виклик у будь-якому разі.
Нагадаємо, що наслідки краху криптоорієнтованого Silvergate Bank та двох інших американських банків не обмежилися фінансовою системою Америки, а поширилися на європейські ринки, у тому числі обваливши акції Credit Suisse до рекордно низького рівня та змусивши зайняти майже $53 млрд у Швейцарському національному банку для підтримки ліквідності.
Credit Suisse вкладався у криптопроєкти. Другий за величиною банк Швейцарії співпрацює з Taurus, Fnality, AlgoTrader та FundsDLT. У 2021 році Credit Suisse токенізував на Ефіріумі акції компанії Alaïa SA, що володіє шале та готелем на швейцарському гірськолижному курорті Кран-Монтана. Законодавство Швейцарії з лютого 2021 року вимагає, щоб токенізовані цінні папери набували того ж юридичного статусу, що й традиційні цінні папери.
Минулого тижня мільярдер-інвестор Уоррен Баффет (Warren Buffett) говорив, що «біткоїн знаходиться в міхурі». Він підтримав засновника Bridgewater Associates Рея Даліо (Ray Dalio), який висловив ту ж думку у вересні.
Раніше ми писали, що колишній міністр фінансів Бельгії та чинний член Європейського парламенту Йохан ван Овертвельдт закликав владу заборонити криптовалюти. Причиною для цього рішення він назвав банківську кризу через крах банків Silicon Valley Bank та Signature Bank. Про це чиновник написав на своїй сторінці у Twitter.
Також раніше ми писали, що курс біткоїна оновив максимум з 11 червня 2022 року. Наразі курс криптовалюти досяг понад $28 000. Курс криптовалюти зріс через потрясіння в банківському секторі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.