Чи буде далі зростати біткоїн, чи варто купувати криптовалюту саме зараз і як можна заробити на її котируванні

Учасники криптовалютного ринку намагаються передбачити ціну біткоїна та інших активів

Чи буде далі зростати біткоїн, чи варто купувати криптовалюту саме зараз і як можна заробити на її котируванні
кріптовалюта продовжує зростання в ціні

За останню добу біткоїн втратив 0,9%. Він торгувався по $24 651. Тоді як 14 березня біткоїн злетів до 9-місячного максимуму у $26 514. Хтось вважає, що це було обумовлено крахом Silicon Valley Bank, інші вважають, що це реакція на позитивні заяви президента Байдена. Втім, зараз основне питання, яке одночасно збуджує та лякає гравців ринку - чого від криптовалюти очікувати далі і чи можна без ризику заробити на її котируванні?

На тлі ймовірної фінансової кризи ринок криптовалют здивував зростанням

На 17 березня, згідно прогнозу, котировки Bitcoin торгуються на рівні 24814 и продовжують рух в рамках зростання. Експерти вважають, що варто очікувати спробу розвитку корекції вартості цифрового активу і тест рівня підтримки поблизу області 23905. Звідки - знову відскок вгору і спробу продовження зростання курсу Bitcoin за область 28265.

Нагадаємо, що торік більшість криптовалют різко знецінилися. Приміром, найвідоміша із них — Bitcoin на початку літа впав до мінімальних за кілька останніх років значень — нижче $20 тисяч. І хоча періодично “біткоїн та компанія” відвойовували втрачене, їх курс до традиційних валют на короткому кроці підвищувався, однак середньострокова тенденція була негативною.

"Інвестори масово виходили з ризикових активів, побоюючись рецесії. Також зіграли свою роль побоювання і реальні кроки американського регулятора, що через високу інфляцію Федеральна резервна система США активно підвищуватиме ключові ставки. Тож на поточних рахунках суб’єктів криптовідносин залишалося дедалі менше вільних коштів. Відповідно, орієнтовані на обслуговування цієї сфери банки втрачали безплатний ресурс", - пояснюють причини негативної ситуації експерти ринку.

Безумовно, всі чекали і на погіршення ситуації після закриття фінансовими регуляторами США нью-йоркського Signature Bank, який також (як і Silvergate та частково - SVB) був кредитором криптоіндустрії.

Натомість ринок криптовалют здивував. 14 березня, курс біткоїна досяг позначки вище за $24,8 тис, оновивши максимум за останні три тижні. Це вперше з 21 лютого, коли ціна криптовалюти досягла позначки $24,82 тис.

Це сталося після того, як американський президент Джо Байден пообіцяв зробити все необхідне для того, щоб допомогти всьому банківському сектору.

"Завдяки діям, які ми зробили в останні кілька днів для захисту вкладників із Silicon Valley Bank та Signature Bank, американці можуть бути впевнені, що наша система безпечна", – написав президент США у своєму твіті та запевнив інвесторів у тому, що вони отримають свої гроші.

Втім, існує також і низка сигналів технічного аналізу, які пояснюють відновлення ринку криптовалют, що триває.

Чого чекати від ринку криптовалют у 2023 році


Прогнози експертів на 2023 рік відносно вартості біткоїну своєю оптимістичністю не тільки збуджують, але й дещо лякають.

Директор інвестиційної фірми Capriole Чарльз Едвардс заявив, що у 2023 році на BTC чекає "повноцінний розворот".

За словами Едвардса, зараз динаміка зміни вартості біткоїну переживає кілька низхідних ступенів, після чого крипторинок чекає на розворот і зростання курсу активу.

Глава Capriole заявив, що біткоїн готовий до "ривку в гору", і головною метою цієї криптовалюти зараз є досягнення $100 тис. Однак Едвардс зазначив, що, як і завжди у технічному аналізі, цей прогноз може не спрацювати.

Генеральний директор крипто-кредитора Nexo Ентоні Тренчев зазначав, що протягом року біткоїн здорожчає до 100 тисяч доларів. Він заявив це у квітні 2022 року. Час ще є, але чи не надто оптимістичний прогноз з такою тривожною інфляцією? Він був впевнений в стабільності “крипти”, але не вірив у стрімке зростання її вартості, адже не виключав негативні фактори впливу – накопичення боргу, запозичення без застави або під низьку заставу та шахрайство.

Аналітик, інвестор та мільярдер Тім Дрейпер майже на 100% впевнений у тому, що біткойн менш ніж за два роки стрімко здорожчає. За словами Дрейпера, слід очікувати на те, що ціна криптовалюти зросте на понад 900%. Тобто зараз ВТС перебуває на початку параболічного зростання, яке призведе до позначки у 250 000 доларів.

"Я майже на 100% впевнений, що буду правий через 18 місяців", – додає мільярдер.

Інші експерти очікують, що до кінця поточного року флагман ринку криптовалют має шанси злетіти в ціні до 30 – 40 тисяч доларів за монету.

"Більше серйозного зростання очікувати, мабуть, не варто, оскільки ситуація в глобальній економіці протягом усього року буде, як і раніше, непростою", - прогнозують вони.

Варто відзначити і песимістичні прогнози – саме вони і були найближчими до реальності. Наприклад, професор фінансів в Університеті Сассекс (Великобританія) Олександр Керол очікував, що у 2022 році ціна біткоіна впаде до 10 тисяч доларів. Він припускав, що внутрішня цінність біткоїна невелика і використовується радше для спекуляцій.

Як можна заробити на котируванні криптовалют 

Перш за все фінансисти попереджають, що спроби заробітку на котируваннях, як і будь-які інші операції з криптовалютами, є вкрай ризикованими. Наприклад, якщо у вересні 2021 року вартість біткоїну становила понад $67 000, то вже за чотири місяці курс впав майже вдвічі — до $35 000. З іншого боку, якщо розглянути ранній період існування цієї валюти, можна відзначити чудові перспективи заробітку.

Але експерти насамперед рекомендують інвестувати в альткоїни, які займають передові позиції з капіталізації. Щодо біткоїну, то якщо вірити позитивним прогнозам, до 2027 року вартість монети перевищить $110 000. Це робить її привабливим об'єктом грошових вкладень, адже за такого розвитку подій продати криптовалюту вийде майже вдесятеро дорожче.

"Litecoin не можна віднести до лідерів криптовалют, як біткоїн чи ефіріум — її капіталізація становить близько $5,5 млрд. Водночас монета доступніша пересічним українцям — купити криптовалюту сьогодні можна за $84,36", - рекомендують фахвці.

Вони прогнозують поступове зростання вартості Litecoin. Це пояснюється його попитом серед продавців у всьому світі — технології, які використовуються під час створення монети, дозволяють проводити платежі швидко та безпечно.

Dogecoin - курс значно відрізняється навіть від лайткоїна, становлячи лише $0,076 за монету, це не заважає їй займати восьме місце за розміром ринкової капіталізації. Експерти криптовалютного ринку віщують догікоїну повільне, але стабільне зростання курсу. Тому це чудовий об'єкт для довгострокових інвестицій.


Де швидко купити криптовалюту за гривні?

Купити криптовалюту під час війни не так просто — вже у квітні 2022 року НБУ заборонив пряму купівлю альткоїнів за гривні та обмежив їхнє придбання за іноземну валюту до ₴100 000 (в еквіваленті).

Який вихід із ситуації? Їх існує декілька:

  • 1. Криптовалютні біржі. Це вебсервіси, за допомогою яких можна продати та купити криптовалюту за фіатні гроші чи інші активи.
  • 2. P2P-платформи. Це одна із найстаріших форм торгівлі віртуальними грошима. Суть її в тому, що один користувач розміщує на майданчику оголошення про продаж або купівлю віртуальних монет, а інший — на нього відгукується.
  • 3. Онлайн-обмінники. Це, мабуть, найпопулярніший спосіб купівлі криптовалюти в Україні. Гідна репутація таких сервісів пояснюється їх перевагами, серед яких:
    - власний актив криптовалют з високим попитом;
    - доступність кількох напрямів обміну;
    - різноманітність підтримуваних платіжних інструментів;
    - безпека та висока швидкість здійснюваних транзакцій.
  • 4. Криптомати. У великих містах України розміщено спеціальні апарати, які легко сплутати з банківськими терміналами. Вони називаються криптоматами та дозволяють внести фіатні гроші для поповнення свого криптовалютного гаманця.
    Один з онлайн-обмінників, які дозволяють купити криптовалюту, скориставшись усіма цими перевагами, — сервіс Changeit. До того ж тут на клієнтів чекає вигідний курс валют, прозорі комісії за послуги та реферальна програма для зареєстрованих користувачів.

Раніше ми писали, що влада Німеччини і США ліквідувала великий "міксер" криптовалют ChipMixer. Незареєстрований "міксер" був створений у 2017 році. Повідомляється, що через нього відмивали гроші, отримані від наркоторгівлі та торгівлі зброєю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube