«Члени "коаліції охочих" узгодили, що хоча б один європейський лідер має поговорити з Росією. Це може бути або Франція, або Велика Британія – обидві країни є лідерками "коаліції охочих"
– Щоразу, коли я слухаю цей трек, я усміхаюся, а в моїй голові лише одна думка: Я точно все зможу! І я хочу, щоб кожна дівчина, яка почує цю пісню, теж відчула це. Щоб усміхалася. І робила це якнайчастіше, – прокоментувала Трінчер.
На його думку, держава прийняла лояльні заходи для карантину
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив логіку заборони продажу багатьох груп товарів в супермаркетах. Він також розповів, хто став автором таких обмежень.
Про це повідомив Степанов на брифінгу 9 січня, - передає Інформатор.
«Це не локдаун, це карантин», - почав виступ міністр. «В Європі зараз саме локдаун, де людям заборонено навіть виходити з дому без попереднього запису. Тільки в Україні карантинні заходи сприймаються так званими експертами як квест. Ні в одній європейській країні ще не було такої лояльності з боку влади і одночасно неповаги народу».
Він сказав що заходи карантину 8-24 січня в Україні придумали медпрацівники:
«Ці обмеження не були вигадані президентом України, прем'єр-міністром або міністром охорони здоров'я. Ці норми розробили з урахуванням думок видатних українських лікарів та епідеміологів», - сказав міністр, не називаючи імена тих самих медиків.
Вчора, 8 січня, в перший день карантину, мережа «гула» думками про заборону продажу деяких груп товарів в супермаркетах. До них входили шкарпетки, колготки і навіть презервативи. На ці пости Степанов відповів «зрозумілим прикладом»:
«По-перше, ні , коронавірус не поширюється активніше на іграшках і шкарпетках. Логіка тут зовсім в іншому, і вона абсолютно очевидна», - прокоментував міністр. «Наведу приклад - є супермаркет, в якому є товари на будь-який смак. Є 100 людей, яким потрібно придбати різні товари: 20 осіб підуть до супермаркету, щоб купити їжу, ще 20 - предмети гігієни, інші 20 - новий посуд, а інші - щоб купити одяг, батарейки або шкарпетки. Такий приклад найбільш зрозумілий».
Глава МОЗ також пояснив, що, заборонивши людям купувати деякі товари, вони замовлять їх в Інтернеті, а не прийдуть в маркет.
«Виходить, що зі 100 людей, які можуть прийти до маркету, туди прийдуть тільки 40. Імовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточуючих, зменшується просто в рази», - сказав Степанов.
Нагадаємо, що в Києві можуть змінити роботу метро через січневий карантин . Крім того, ми писали, яка частина культурної сфери все ще працює під час локдауну .