Гірчичники і перекис водню: що краще викинути з домашньої аптечки

Читать на русском

Багато українців досі користуються неефективними препаратами, які можуть навіть завдавати шкоди організму

Читать на русском

Багато українців досі користуються неефективними препаратами, які можуть навіть завдавати шкоди організму

Декомунізація відбулася по всій Україні, починаючи від знесень пам'ятників Леніну до перейменування вулиць. Але залишки "совеччіни" продовжують існувати в українському суспільстві, навіть - в домашній аптечці.

Про це розповіла на своїй сторінці в Facebook Уляна Супрун, - передає Інформатор .

В аптечці можуть лежати застарілі, неефективні, а часом і небезпечні препарати, яким давно не місце в аптечці сучасної людини. Тому варто провести ревізію і викинути непотрібне.

Що варто викинути:

Гірчичники

Вони не допоможуть "прогріти" організм, допомогти легше дихати або менше кашляти. Адекватних наукових доказів таких ефектів від гірчичників не існує. Однак є докази опіків, які вони можуть залишити на шкірі. Тому краще гірчицю використовувати за призначенням, вживаючи її в їжу.

Оксолінову мазь

Нею радять мазати в носі і навколо нього, щоб захиститися від застуди та грипу, кажучи, що мазь має противірусну дію і зможе зупинити проникнення збудників хвороби в організм. Наукових обґрунтувань такого дії немає. Як насправді діє мазь? Блокує ніздрю, утруднює дихання і заважає слизовій оболонці очиститися від частинок пилу, диму тощо.

Йод і зеленку

У багатьох випадках рану або поріз, якщо вони неглибокі можна просто очистити водою, без заливки її йодом і зеленкою. Крім цього, є більш безпечні і сучасні засоби, які не програють в ефективності і не викликають подразнень, болю, неприємних відчуттів, не залишають кольорових слідів на шкірі.

Перекис водню

Те, що рану можна залити перекисом водню і це допоможе їй швидко і краще зажити - міф.Це підтверджують наявні наукові дані про це, точніше їх відсутність. Перекис водню може бути ефективним для механічного очищення рани. Але це ж можна зробити, просто промивши рану водою.

Мазь Вишневського

Була винайдена у 1927 (!) Році радянським лікарем-хірургом Вишневським і широко застосовувалася для лікування ран, опіків, виразок шкіри і нагноєнь у воєнні роки. По суті тому, що інших кращих засобів в той час не було. Склад мазі - березовий дьоготь і ксероформом (речовина, яка має як ніби антисептичну дію, яку не доведено). Під час нанесення мазі на рану або нагноєння, вона покриває її шаром плівки, яка не дає волозі випаровуватися, тому нагріває це місце. Мазь не просто не дає ніякого лікувального ефекту, а навпаки може викликати ряд ускладнень - нагрівання тканин сприяє росту й розмноженню бактерій. Тому невеликий поріз може перетворитися в більш небезпечну рану з нагноєнням.

Мазь "Зірочка"

Найчастіше мазь використовують для лікування нежиті і щедро змащують ніс всередині і навколо нього. Часто нанесення мазі викликає біль, почервоніння, алергічну реакцію і роздратування нервових закінчень. Саме це може давати тимчасове полегшення нежиті. Але ніякого відношення власне до лікування нежиті або захисту від вірусів мазь не має. Навпаки - якщо намазати нею в носі, буде так само як з оксоліновою - мазь буде заважати очищенню слизової носа і сприяти налипання частинок пилу, диму і збудників респіраторних інфекцій. На додаток до цього - ніс буде сильно піч і свербіти.

Муміє

Це природний продукт чорно-коричневого кольору, походження якого точно не відоме. З цієї речовини роблять все - таблетки, харчові добавки, супозиторії, маски, компреси, додають в мед тощо. Ним лікують геморой, тріщини прямої кишки і інше. Наукового доказу дії муміє в цих випадках не існує, так як немає ніяких клінічних випробувань, що підтверджують їх.

Нагадаємо, що в МВС закликають не купувати ліки і «вакцини» в інтернеті .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.