"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
- Цю пісню я співала мамі, коли була маленькою. Зараз я співаю її з тою самою любов'ю, але вже дорослим голосом. Українською мовою. Тому що тепер і я, і країна, і час зовсім інші. Це не кавер. Це моє нове "дякую" мамі... Усім мамам України, - каже SWOIIA.
Часто жінки та чоловіки у своєму житті стикаються з дискримінацією
В Україні чоловіки і жінки у своєму житті стикаються з дискримінацією, багато хто не може ідентифікувати цю проблему в побуті. Для того щоб цього не допустити необхідно знати інструменти захисту своїх прав.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр міністерства юстиції України .
"Законодавством визначено, що людину не можуть обмежувати в якому б то ні було праві тільки тому, що вона має певний пол. Таке можливо тільки за наявності обґрунтованої мети і належним чином. Варто розібратися, чи завжди мета, з якою обмежують права жінок або чоловіків , обґрунтована", - йдеться в повідомленні.
Що не можна вважати дискримінацією
Які бувають форми дискримінації
Дискримінація за ознакою статі буває як пряма, так і непряма.
Пряма дискримінація характеризується, як намір дискримінувати людину певної статі. Наприклад, роботодавець під час прийняття претендента на певну посаду (яка не передбачає виконання специфічної роботи, вона може виконуватися виключно чоловіками) відмовляє у працевлаштуванні жінці, посилаючись на те, що на зазначену посаду розглядаються резюме виключно чоловіків. До уваги роботодавців та HR-менеджерів - будьте уважні з оголошеннями про вакансії.
Непряма дискримінація зумовлена впливом політики або певних заходів. Це відбувається тоді, коли начебто за формально нейтральних правил особи однієї статі потрапляють у невигідне становище порівняно з особами протилежної статі. Прикладом може бути мінімальний критерій кар'єрного росту для певної професії, в зв'язку з чим з претендентів може бути виключено набагато більше жінок, ніж чоловіків.
Формами дискримінації також є підбурювання до дискримінації, пособництво в дискримінації та утиски.
Куди звертатися в разі дискримінації за ознакою статі
Залежно від ситуації, яка склалася через дискримінацію за ознакою статі, особа має право звернутися за захистом порушених прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Письмові звернення до уповноваженого можна надсилати на адресу: вул. Інститутська, 21/8, м Київ, 01008; на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua. В Україні також діє національна "гаряча лінія" із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації громадської організації "Ла Страда" - 0800500335 або короткий номер з мобільного 116 123, а також урядова гаряча лінія з питань допомоги постраждалим від насильства 1547.
Якщо під час здійснення дискримінації за ознакою статі є ознаки адміністративного або кримінального правопорушення, тоді необхідно звернутися до поліції.
Потерпілий від дискримінації може звернутися до суду для відшкодування матеріального збитку і моральної шкоди. Для отримання правової допомоги постраждалі мають право звернутися до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Нагадаємо, в Україні затвердили програму для протидії домашньому і гендерному насильству.Крім того, в Україні зробили крок до боротьби з сексизмом в рекламі.