Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Жінку незаконно вивезли до росії рік тому
Українську біженку з Харкова майже рік піддавали каральній психіатрії за відмову від отримання російського паспорту. Наприкінці лютого правозахисники забрали її із психіатричної лікарні та вивезли в Україну.
Цю історію розповів правозахисник Олексій Прянішніков Телеграм каналу “Можемо пояснити”. Як стало відомо, у травні минулого року харків’янку Ірину росіяни вивезли автобусом до Білгорода, де вона потрапила до пункту тимчасового утримання.
“У медичних документах зазначено, що Ірина приїхала до Бєлгорода до родичів, проте сама вона каже, що жодних родичів там ніколи не мала”, — розповів Прянишников.
Із ПВС жінку направили до Білгородської психіатричної лікарні за відмову повідомляти про себе відомості. Але, як пояснив правозахисник, відмова повідомляти про себе відомості не є підставою для поміщення в психіатричну лікарню.
У психіатричній лікарні Бєлгорода Ірина пробула до 10 серпня 2022 року, потім її перевезли до психіатричної лікарні Енгельса (Саратовської області). Там її почали “пічкати” галоперидолом. Це нейролептик, який застосовується в лікуванні шизофренії ще з радянських часів. У всьому цивілізованому світі вважається досить шкідливим препаратом, який має багато побічних ефектів.
Ситуація ускладнювалась відсутністю у жінки українських документів. Чиновники неодноразово шантажували Ірину випискою з психіатричної лікарні в обмін на отримання російського громадянства, на що отримували відмову.
“У чому мотивація такого екстравагантного пошуку нових громадян росії залишається лише здогадуватися, - каже Прянишников. - Думаю, така запопадливість зумовлена тим, щоб можна було розмірковувати про вибір українців на користь росії, тобто пропагандистські мотиви. І я не виключав би якихось корисливих мотивів з боку конкретних чиновників”.
Син Ірини 5 місяців шукав матір. У вересні 2022 року йому вдалося виявити її в лікарні в Енгельсі. Сам виїхати він не зміг через воєнний стан. Прянишников приєднався до справи у січні. Вже 21 лютого він разом із саратівським адвокатом домоглися побачення з Іриною в психіатричній лікарні.
“Лікарі виявилися не дуже раді неоголошеному візиту, консультувалися з міграційним підрозділом МВС, але до обіду здалися і відпустили Ірину, знявши вимоги, що висувалися раніше, про вступ Ірини в громадянство рф”. - розповів правозахисник.
Вже надвечір 23 лютого Ірина була у Харкові, де зустрілася із сином після 10 місяців розлуки.
Раніше Інформатор повідомляв, що росіяни розстріляли українського військовополоненого за гасло “Слава Україні”.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.