Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Водночас збереглася провідна думка щодо беззаперечної підтримки України
В Японії лідери держав “Великої сімки” ухвалили спільне комюніке за результатами саміту. Документ прийняли ще за день до завершення самого заходу. Згідно з текстом, країни “Сімки” продовжать підтримку України, прийматимуть конкретні кроки задля обмеження військової машини росії, а також у тексті вони звернулися до Китаю та Ірану з проханням не підтримувати росію в її агресії.
Про це свідчить текст офіційного комюніке. Лідери країн G7 зазначили, що вони об’єднані та готові досягти справедливого миру з дотриманням Статуту ООН та міжнародного партнерства. Крім цього, були обговорені конкретні кроки щодо проти російській агресії.
“Ми вживаємо конкретні кроки, щоб підтримувати Україну стільки часу, скільки їй буде потрібно на тлі незаконної агресивної війни з боку росії. Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку України стільки, скільки буде потрібно для досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру”, – зазначається в документі.
У комюніке також підкрипіли опубліковану раніше заяву, яка була зроблена представниками країн G7 перед початком саміту. У ній вони знову зобов’язуються посилити підтримку України, збільшити тиск на росію та на тих, хто підтримує її агресію, а також протидіяти наслідкам війни для всього світу.
Звернулися в документі і прямо до Китаю. Крім обговорення ситуацію в самій країні, КНР закликали здійснювати тиск на росію, аби вона вивела війська з України.
“Ми закликаємо Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила військову агресію та негайно, повністю та безумовно вивела свої війська з України. Ми закликаємо Китай підтримувати всеосяжний, справедливий і міцний мир, заснований на територіальній цілісності та принципах і цілях Статуту ООН, у тому числі шляхом прямого діалогу з Україною”, – зазначено в комюніке.
Серед іншого, також обговорювалися питання посилення зусиль в сфері роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї. Також говорили про перехід на “зелену енергетику”, глобальну продовольчу безпеку та розбудову інфраструктури. Зачепили в документі також і відносини та проблеми інших країн.
Саміт G7 проходить 19-21 травня в Японії, в місті Хіросіма. На нього також прибув президент України Володимир Зеленський. Він оголосив свої плани на цей візит, серед яких зустріч з рядом політиків країн G7. Так, він уже встиг зустрітися з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком та прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні.
Очікується під час цієї поїздки також зустріч президента США Джо Байдена із нашим президентом. Цікаво, що за попередніми даними ЗМІ, після цієї зустрічі Байден планує оголосити новий пакет військової допомоги для України. Його оцінюють в 375 млн доларів. Увійти до нього мають артилерійські снаряди, бронетехніка та протитанкова зброя для посилення контрнаступу.
Нагадаємо, що в Білому домі назвали умову, за якої України може отримати винищувачі F-16.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.