У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Україна видала ордер на арешт Жеваго у 2019 році, а міжнародний ордер – у 2021 році
Колишнього народного депутата і акціонера банку АТ "Банк "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго не екстрадуватимуть в Україну. Таке рішення ухвалив суд у Франції у четвер, 30 березня. Олігарх вже встиг прокоментувати рішення.
Про це пише французьке видання Le Dauphine. Суд вважає, що "що запитуюча держава, перебуваючи у стані війни в невизначеній ситуації, не в змозі зберегти суд, що гарантує основні свободи". При цьому прокуратура не виступала проти екстрадиції.
Як пише "УП, суд ухвалив рішення 30 березня "після ретельного розгляду всіх матеріалів справи, з урахуванням усіх доказів та аргументів, які надала сторона захисту". На переконання Жеваго, ухвала французького суду "підтверджує, що справа проти нього є політичною і не має юридичного підґрунтя". Джерело видання в правоохоронних органах підтвердило, що таке рішення ухвалив суд міста Шамбері.
"Це підтверджує відсутність достатніх підстав для екстрадиції та доводить необґрунтованість висунутих звинувачень. Сподіваюся, що ДБР і Генпрокуратура нарешті вислухають мої аргументи та будуть дотримуватися закону у подальшому розгляді цієї справи", – заявив Жеваго, якого цитує LIGA.net.
Жеваго затримали в одному з готелів Куршевелю у грудні 2022 року. Після його намагань оскаржити правомірність затримання, він все-таки погодився піти разом з представниками компетентних органів Франції. Жеваго підозрюють в організації привласнення майна комерційного банку та подальшої легалізації незаконно отриманих грошових коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209) Кримінального кодексу України. Також підозри отримали топменеджери банку "Фінанси та кредит". Їх звинувачують у розтраті 113 мільйонів доларів, чим завдали шкоди інтересам держави та вкладників банку.
На майно підозрюваного олігарха наклали арешт. Зокрема, на акції його підприємств на сотні мільйонів гривень, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також арештовано майно пов’язаних з ним юридичних осіб - 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир. Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 мільйонів гривень, передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). 6 січня, суд у Франції випустив Жеваго під заставу в розмірі 1 мільйона євро.
Раніше ми писали, що Жеваго увійшов у п'ятірку найбагатших українців за рейтингом "Forbes Ukraine". Крім того, суд Києва арештував активи Жеваго на 46 мільярдів гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.