Фінляндія зустрілася із США, Канада виграла третій поєдинок поспіль: результати матчів чемпіонату світу з хокею

Турнір відбувається у Фінляндії з 13 по 29 травня.

Збірна Канади у непростому поєдинку здолала Словаччину. Фінляндія в одному з ключових матчів групового етапу взяла гору над збірною США.

Про перебіг подій у матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор, з посиланням на IIHF.

У понеділок, 16 травня, у Фінляндії, на чемпіонаті світу з хокею в елітному дивізіоні відбулися чотири матчі. У першому поєдинку групи А зустрілися збірні Словаччини та Канади. На початку поєдинку канадці не реалізували кілька своїх моментів, проте на 11-й хвилині Лаурі все ж таки відкрив рахунок. Словаччина відігралася досить швидко. На 13-й хвилині Регенда із п'ятачка переправив шайбу у ворота збірної Канади. Канада знову вийшла вперед на 27 хвилині. Дюбуа робив передачу на п'ятачок і шайба рикошетом від ключки захисника збірної Словаччини влетіла в сітку. За дві хвилини до другої перерви Дюбуа оформив дубль, у падінні проштовхнувши шайбу між щитками голкіпера словацької збірної. На другій хвилині третього періоду Сіллінджер зробив рахунок 4:1 на користь збірної Канади. А на 52-й хвилині Гіки закинув у ворота збірної Словаччини п'яту шайбу, яка стала останньою у матчі.

У другому поєдинку групи А збірна Франції протистояла збірній Німеччини. Вже на початку 3-ї хвилини зустрічі Фішбух вивів уперед німецьку збірну. Французи відігралися на 15-й хвилині, але за три хвилини Олександр Ель повернув лідерство збірної Німеччини. У середині другого періоду збірна Франції знову зрівняла рахунок. Втретє Німеччина повела в рахунку після точного кидка Пфедерля на 46-й хвилині матчу. У спробі врятувати матч збірна Франції замінила воротаря шостого польового гравця, але успіху не досягла.

У матчі групі В зустрілися збірні Латвії та Норвегії. Латвія відкрила рахунок на 15-й хвилині поєдинку завдяки влучному кидку Аболса. Норвегія недовго була в ролі наздоганяючого і зрівняла рахунок на 18-й хвилині. У другому періоді Єлісєєв та Букард забезпечили збірній Латвії перевагу у дві шайби. На 8 хвилині третього періоду Крогдал скоротив відставання збірної Норвегії. Наприкінці основного часу матчу норвежці зняли воротаря, але перевести гру в овертайм не змогли.

Поєдинок Фінляндії та США, безумовно, був центральним у ігровій програмі понеділка. У першій половині стартової двадцятихвилинки команди по разу грали у більшості, але використати «зайвого» гравця не змогли. А ось другу більшість фіни реалізували. На 18-й хвилині Ґранлунд пробив голкіпера збірної США. На початку другого періоду Уотсон грубо порушив правила, отримав п'ятихвилинний штраф та вилучення до кінця матчу. Американці успішно оборонялися три з половиною хвилини, але все ж таки пропустили. Філппула вдало підставив ключку і переправив шайбу під перекладину. А за хвилину Маннінен зробив рахунок 3:0. На 31-й хвилині при грі у форматі 4 на 4 збірна Фінляндії закинула четверту шайбу. Збірна США все ж таки змогла розмочити рахунок. За півтори хвилини до кінця матчу Гальченюк закинув так звану шайбу престижу.

Турнірная таблиця

Наступні матчі чемпіонату світу відбудуться 17 травня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перемогу збірної України у контрольному матчі з «Боруссією» та результатами поєдинків чемпіонату світу з хокею, зіграних 15 травня.