У фейкових листах від PayPal міститься нова адреса, яку нібито було додано до вашого облікового запису, а також інформація про покупку і прохання зателефонувати за вказаним номером
В Україні активізувалася нова шахрайська схема з використанням фейкових електронних листів, які надходять громадянам нібито від імені платіжної системи PayPal. У такий спосіб зловмисники переконують адресатів ввести авторизаційні дані на фішингових ресурсах або виконати певні дії. У кіберполіції радять використовувати для перевірки інформації канали зв'язку, що вказані на офіційних ресурсах онлайн-сервісів, та не вводити конфіденційну інформацію на підозрілих вебресурсах. Про це в ефірі "Сніданок з 1+1" розповів начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції Нацполіції Євгеній Дороганов.
Шахраї прикидаються підтримкою електронної платіжної системи PayPal та розсилають фішингові повідомлення. У них міститься нова адреса, яку нібито було додано до вашого облікового запису, а також інформація про покупку і прохання зателефонувати за вказаним номером, якщо це не ваша покупка. Мета цих листів - змусити користувача вважати, що акаунт було зламано і налякати його, аби він зателефонував за номером служби підтримки PayPal.
Під час дзвінка шахраї переконуватимуть вас завантажити та запустити програмне забезпечення для того, щоб нібито допомогти відновити доступ до акаунта і заблокувати здійснену транзакцію. Коли зловмисник отримує доступ до вашого комп'ютера, то він може викрасти гроші з банківських рахунків та інші дані, або запустити шкідливе програмне забезпечення.
"Якщо у вас взагалі немає акаунта PayPal, то помічайте таке повідомлення, як спам, блокуйте і не реагуйте на нього, в тому числі не вводьте будь-які дані, які вас просять ввести. Якщо ви користуєтесь PayPal, зайдіть на офіційні вебресурси або додатки, перевірте чи дійсно компанія запитує інформацію", - наголосив Дороганов.
Зловмисники активно використовують месенджери Telegram, WhatsApp, Viber для розсилання повідомлень з проханням підтримати дитину в конкурсі або проголосувати за якусь дитячу команду чи групу. Іноді ці повідомлення можуть надходити навіть від імені ваших знайомих, чий акаунт був зламаний.
Шахраї можуть запропонувати перейти на сайт, де потрібно "авторизуватися" і проголосувати. Вас можуть попросити сканувати QR-код, ввести свій номер телефону та одноразовий код з SMS. Якщо ви виконаєте такі дії, ваш акаунт може бути зламаний, і зловмисники отримають доступ до нього. Після цього вони можуть використовувати його для розсилки фішингових повідомлень, вимагати гроші або навіть читати ваші особисті повідомлення та переглядати фото і відео. Щоб уникнути таких ситуацій:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.