На стільки на дорогому алкоголі ще не обманювали

До цього аферисти розводили людей, обіцяючи рідкоземельні метали

Алкоголь, шахраї, віскі, афера, злочин, гроші, кримінал, світ
Популярність ринку елітного алкоголю стрімко зросла в останні роки.

У Великій Британії шахраї обдурили дві сотні людей на мільйони доларів за допомогою афери із бочками з віскі. Вона полягала в тому, що людям пропонували інвестувати власні заощадження у виробництво віскі, аби потім заробити на продажі елітного алкоголю. Сотні людей купилися на схему, в якій бочок з віскі або не було, або кілька із них продавали тим самим людям одночасно, повідомляє BBC.

Популярність ринку елітного алкоголю стрімко зросла в останні роки через повідомлення про величезні доходи від рідкісних сортів віскі. Працює це так: інвестори купують бочку віскі, коли вона вперше виробляється, а потім сподіваються, що вона зросте в ціні, коли витримається в бочці.

Як працювала схема

Серед жертв - жінка, хвора на рак, яка інвестувала майже сто тисяч доларів. Інша жінка витратила понад 130 тисяч доларів на бочки, які, на думку експертів, коштували лише незначну частину від цієї ціни. Ще одна жертва виставила на продаж свій будинок у Брайтоні, щоб мати можливість інвестувати й тим самим забезпечити довгострокову безпеку своїм рідним. Тепер їй знадобиться не менше 25 років, аби повернути втрачене.

Так, одна з вищезгаданих жінок, місіс Кокс, вклалася спершу в одну бочку. Псіля цього вона отримала сертифікат з її номером та доступ до сайту компанії, де бачила, що її бочка буцімто зростає в ціні. Так, вона придбала ще три бочки. Але коли вирішила продати їх, компанія раптом перервала звязок із жінкою, а бочок не виявилося на складі. 

"На моїх сертифікатах було вказано, де нібито мої бочки. Коли я справді звертався до тих складів, їх там не було", - розповіла постраждала.

Незалежні оцінювачі віскі сказали місіс Кокс, що вона заплатила в п’ять разів більше, ніж насправді коштували її бочки. Відтоді їй вдалося відстежити три з чотирьох бочок на складах, але всі вони були не на її ім’я. Одна з бочок була куплена ще кимось, а найдорожчої бочки, в яку вона інвестувала, взагалі не існувало. 

До цього дурили на рідкоземельних металах

Для того, щоб спиртний напій став шотландським віскі в бочці, потрібно три роки. Натомість інвесторам рекомендується зберігати бочки до 10 років або більше, щоб максимізувати прибуток. Є реальні трейдери, але разом із тим ринок не має належного регулювання. Це дозволяє шахраям дурити нічого не підозрюючих інвесторів.

Не існує центрального органу, який би регулював чи відстежував право власності на бочки, що ускладнює перевірку претензій. У результаті багато інвесторів опиняються у складних судових суперечках або залишаються з активами, які коштують набагато менше, ніж вони вважали.

Директор-трейдер виявився шахраєм, який у 2019 році разом з братом сидів у в'язниці за шахрайство на мільйони доларів. Тоді вони телефонували й переконували людей інвестувати в вуглецеві кредити та рідкісноземельні метали.

Нині братами займається поліція Лондона із боротьби з серйозними та організованими злочинами. Цілком імовірно, що існують й інші шахрайські компанії братів-злочинців. Останні перебувають у розшуку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube