Харків'яни рекламували в етері популярної телепередачі по супутниковому телебаченню послуги із дистанційного лікування тяжких захворювань
На Харківщині поліція "накрила" псевдоцілителів, які дистанційно "лікували" тяжкі захворювання. Аферисти ошукали важкохворих людей та їхніх родичів на майже три мільйони гривень. Наразі трьом харків’янам оголосили підозри у шахрайстві, їм загрожує до 12 років тюрми.
Про це 1 квітня повідомила пресслужба кіберполіції України. Зазначається, що троє мешканців Харкова рекламували в етері популярної телепередачі по супутниковому телебаченню послуги із дистанційного лікування тяжких захворювань, зцілення та зняття порчі.
"При спілкуванні з потенційними жертвами фігуранти представлялися вигаданими іменами і стверджували, що вони є ясновидцями. Аферисти переконували співрозмовників перераховувати кошти на підконтрольні рахунки за проведення обрядів, які нібито мали зцілити або зняти порчу з певної людини", - йдеться в повідомленні.
Слідство встановило, що фігуранти ошукали українців на майже 3 млн грн. Серед потерпілих є важкохворі люди та їхні родичі.
Поліцейські провели обшуки в помешканнях і транспортних засобах зловмисників на території Харкова. У аферистів вилучили комп’ютерну техніку, 19 мобільних телефонів, понад 30 банківських карток, 65 тисяч грн та 6,5 тисяч доларів. На вилучені кошти наклали арешт.
Слідчі оголосили підозру трьом членам угруповання за ч. 4, ч. 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Їм обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі поліцейські встановлюють повне коло потерпілих і можливих співучасників підозрюваних.
Нещодавно в кіберполіції заявили, що шахраї крадуть гроші через міжнародні компанії-розробники відеоігор. Вони використовують викрадені карткові дані жертв, включаючи CVV-код, і без відома власників списують кошти дрібними транзакціями, поповнюючи ігрові акаунти. Пізніше ці гроші потрапляють на рахунки зловмисників.
Фахівці з кібербезпеки радять керуватися здоровим глуздом та критичним мисленням. Краще - зареєструвати додаткову банківську картку для інтернет-оплат та не тримати на ній великих сум. І ніколи та нікому не повідомляти свій тризначний код та дату кінця терміну картки. А шахраї мають пам’ятати, що за такі афери їм світить від 3 до 12 років позбавлення волі.