Феєрія українців: підсумки 12-го туру Ла Ліги

Жирона залишається головною сенсацією поточного чемпіонату Іспанії

Жирона Реал Ла Ліга
Жирона обійшла Реал, Карло Анчелотті у шоці. Фото: Gettyimages.com

Українці Віктор Циганков та Артем Довбик допомогли Жироні вийти на перше місце у Ла Лізі, а мадридський Реал сенсаційно втратив очки у матчі із Райо Вальєкано.

Інформатор підбиває підсумки 12-го туру чемпіонату Іспанії з футболу.

Лас-Пальмас 2:1 Атлетіко

Тур почався із сенсації: один із лідерів, мадридський Атлетіко, несподівано поступився в гостях Лас-Пальмасу. Родрігес та Рамірес забили по м'ячу у другому таймі та господарі були близькі до того, аби завершити матч сухою перемогою. Проти був лише Альваро Мората, гол якого розмочив рахунок та подарував Атлетіко надію на порятунок. Але команда Сімеоне не змогла розвинути успіх.

Лас-Пальмас - Атлетіко - 2:1 (0:0; 2:1)
Голи: 1:0, Кі.Родрігес, 51; 2:0, Бе.Рамірес, 75; 2:1, Мората, 84.

Осасуна 2:4 Жирона

Фєерія українців припала на суботу. В гості до Осасуни приїхала Жирона. І вже на 16-й хвилині Артем Довбик здійснив швидкісний прорив флангом, віддав передачу до штрафного, де Іван Мартін вдотик замкнув передачу. Господарі відігралися в середині першого тайму зусиллями Будіміра. Той таки Анте Будімір оформив дубль на початку другого тайму. Тоді за справу взявся Артем Довбик. Спочатку він забив сам, згодом асистував Віктору Циганкову. Поставив крапку у матчі Гарсія, якому асистував Порту. Жирона вийшла на перше місце у таблиці чемпіонату Іспанії.

Осасуна - Жирона - 2:4 (1:1; 1:3)
Голи: 0:1, Іван Мартін, 16; 1:1, Будімір, 25; 2:1, Будімір, 55; 2:2, Довбик, 71; 2:3, Циганков, 80; 2:4, Гарсія 90.

Бетіс 2:0 Мальорка

Андалусійці розібралися із суперником на класі. Біло-зелені провели по одному м'ячу в кожному із таймів і цього вистачило, щоб взяти три очки там, де це було очевидно. До речі, Бетіс не програє вже 7 матчів поспіль.

Бетіс - Мальорка - 2:0 (1:0; 1:0)
Голи: 1:0, Вілліан Жозе, 7; 2:0, А.Перес, 65.

Сельта 1:1 Севілья

Севілья продовжує свій шлях без перемог. Але, принаймні, тепер андалусійці стабільно беруть по одному очку в турі. Цього разу миром розійшлися із Сельтою. На гол Старфельта на 22-й хвилині гості відповіли вже ближче до кінця матчу, коли відзначився Ен-Несірі. І це - 4-матчева нічийна серія, а загалом Севілья не перемагає вже у 5 матчах поспіль.

Сельта - Севілья - 1:1 (1:0; 0:1)
Голи: 1:0, Старфельт, 22; 1:1, Ен-Несірі, 84.

Реал Сосьєдад 0:1 Барселона

Барселона перед зустріччю із Шахтарем мала одного із найнеприємніших суперників цього чемпіонату - Реал Сосьєдад. В 11 попередніх матчах ці хлопці забили 20 голів, але поповнити цей показник у грі проти Барселони не змогли. Та й Барселона мучилися із суперником аж до 90-ї хвилини. Тоді відзначився Араухо, а Хаві і компанія видихнули - Барса повернулася до топ-3. Відзначимо, що у цій грі вже брав участь Роберт Левандовський, а також Жоау Канселу, Іньїго Мартінес, Гаві та Педрі. І це - погані новини для Шахтаря.

Реал Сосьєдад - Барселона - 0:1 (0:0; 0:1)
Гол: Араухо, 90.

Алавес 1:0 Альмерія

У матчі двох аутсайдерів Алавес здобув мінімальну перемогу, яка дозволила йому піднятися аж на 14-ту сходинку. Ця перемога не лише допомогла поліпшити турнірне становище, а й перервала безвиграшну серію з 7 матчів.

Алавес - Альмерія - 1:0 (0:0; 1:0)
Гол: Седлар, 79.

Валенсія 1:0 Гранада

Валенсія також підтримала загальний тренд та взяла очки там, де очікувалося. Але, як і у випадку із Барселоною, для перемоги вистачило лише одного м'яча. Його з пенальті на 45-й хвилині забив Пепелу. Роман Яремчук з'явився на полі на 89-й хвилині.

Валенсія - Гранада - 1:0 (1:0; 0:0)
Гол: з пенальті, Пепелу, 45.

Вільярреал 2:3 Атлетік Більбао

Веселий матч видали Вільярреал та Атлетік. Гості не церемонилися із суперником і до 30-ї хвилини накидали супернику аж три голи. Іньїго Руїс, Ніко Вільямс та Іньякі Вільямс забезпечили Атлетіку необхідну перевагу над суперником. Вільярреал ледь не здійнснив камбек наприкінці матчу: Жерар Морено та Серлот створили надію на дивно, але не більше. Вільярреал знову програв.

Вільярреал - Атлетік - 2:3 (0:3; 2:0)
Гол: 0:1, І.Руїс, 2; 0:2, Ніко Вільямс, 22; 0:3, Іньякі Вільямс, 30; 1:3, Жерар Морено, 86; 2:3, Серлот, 87.

Реал 0:0 Райо Вальєкано

Сенсація сталася на Сантьяго Бернабеу, де лідер чемпіонату Реал не зміг нічого вдіяти із Райо Вальєкано. У цьому матчі команда Карло Анчелотті продемонструвала жахливу реалізацію моментів - 22 удари і лише 5 у площину воріт. Не дивно, що відкрити рахунок їм так і не вдалося. А тепер ще і першу сходинку у таблиці втрачено - там наразі Жирона.

Хетафе 1:0 Кадіс

Заключний матч туру відбувся у понеділок: Хетафе зіграв проти Кадіса та взяв непрості три очки. Все вирішив гол визнаного майстра - Борхи Майораля. Це вже його шостий м'яч у поточному чемпіонаті.

Хетафе - Кадіс - 1:0 (0:0; 1:0)
Гол: Майораль, 76

Феєрія українців: підсумки 12-го туру Ла Ліги 1У 13-му турі одним із найцікавіших матчів буде зустріч Валенсія - Реал. Жирона Довбика та Циганкова в гостях зіграє проти Райо Вальєкано, Атлетіко прийматиме Вільярреал, а вишенкою на торті стане севільське дербі: Севілья - Бетіс.