Фермери тиснуть на Макрона: Франція теж хоче обмежити імпорт української сільськогосподарської продукції

Європейським товаровиробникам важко конкурувати з українськими аграрними компаніями, які користуються правом безмитної торгівлі з ЄС

Протест фермерів
Сільськогосподарська техніка заблокувала передмістя Парижа

Уряд Емануеля Макрона виступає за накладання обмежень щодо імпорту до ЄС української агропродукції, зокрема зерна та продукції птахівництва, адже вона витісняє французьких виробників з ринку. До цього Париж спонукали протести фермерів, які вже блокують п'ять автострад на під'їзді до столиці. Франція хоче обговорити питання на саміті Ради Європи, який відбудеться 1 лютого.

Втім, тут нема нічого особистого, повідомляє видання Politico. Макрон також намагався зірвати угоду про зону вільної торгівлі між ЄС та латиноамериканськими країнами зони Меркосур. Надіславши текстове повідомлення єврокомісарці Урсулі фон дер Ляєн, він зумів відтермінувати прийняття рішення, наполягаючи на додатковому обговоренні.

Французькі фермери бояться конкуренції з бразильськими та аргентинськими виробниками яловичини. А ще хочуть скасувати нормативи ЄС, які вимагають залишати частину їхніх сільськогосподарських угідь необробленими для підтримання біорізноманіття.

Париж використовує хитке становище Урсули фон дер Ляєн, аби протиснути потрібні обмеження. Єврокомісарці потрібна підтримка Макрона, щоб переобратися на другий п'ятирічний термін на своїй посаді. 

Країни ЄС проти українського сільгоспвиробника

Після початку повномасштабної війни Євросоюз скасував імпортні мита на низку української продукції, європейські аграрії вважають це причиною падіння прибутків. Це спричинило масові протести та блокування руху транспорту через кордони польських та румунських фермерів. Великі українські сільськогосподарські підприємства створюють потужну конкуренцію європейським фермерам, які зазвичай мають неспівставно менші наділи, а значить обмежені в обсягах господарювання. Крім того, на українські виробництва не поширюються суворі вимоги, встановлені Брюсселем в ЄС.

У середу, 31 січня, Єврокомісія запропонувала продовжити пільгові умови для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Водночас має бути запроваджено заходи щодо обмеження кількості імпортованої продукції певних категорій. Ініціатива спрямована на зменшення напруги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube