Евакуацію авто перетворили у прибутковий бізнес: депутати хочуть зламати схему

Депутати хочуть заборонити інспекторам з паркування евакуювати автомобілі і пропонують передати ці повноваження Нацполіції

Депутати запідозрили у змові місцеві влади та інспекторів з паркування
Евакуація автомобіля у Львові

Верховна Рада України зареєструвала третій законопроєкт під номером 9092-3, який націлений на запобігання безпідставної евакуації автомобілів. Згідно з пояснювальною запискою, на сьогодні виконавчі комітети місцевих рад надто часто зловживають своїм правом та використовують евакуацію автівок як засіб власного збагачення. Депутати підозрюють місцеві влади та інспекторів з паркування у спільній змові.

Законопроєктом пропонується заборонити затримання автомобілів під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан. Кількість випадків тимчасового затримання транспортних засобів в Україні збільшилась протягом року воєнного стану, і нерідко такі затримання відбуваються без законних підстав.

За даними депутатів, особливо критична ситуація з паркуванням у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі.

Приміром, лише у Києві кількість транспортних засобів, що були доставлені на спеціальні майданчики для тимчасового зберігання за 2021-2022 роки становить 98 952. 

Водночас формування вартості евакуації транспортних засобів є малопрозорим та часто завищеним.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що безпосередньо евакуацією займаються приватні компанії або ФОПи, які мають зв'язки з керівництвом міста. Відтак, між ними та інспекторами з паркування можуть відбуватися змови щодо отримання винагороди за кожну евакуацію та навмисне збільшення їх кількості.

У законопроєкті запропоновано заборонити тимчасове затримання транспортних засобів під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан.

Натомість пропонується передати відповідні повноваження Національній поліції.

У якому випадку автомобіль можуть евакуювати

Згідно з Правилами дорожнього руху (ПДР) та Кодексом про адмінправопорушення, поліція має право відбуксирувати автомобіль, який перебуває у заборонених місцях зупинки або стоянки, або який суттєво заважає руху інших автомобілів чи пішоходів.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про масштабну аварію на Житомирській трасі під Києвом. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube