Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Форум європейських лідерів у Молдові збере майже 50 іменитих учасників
Реджеп Ердоган в останню мить відмовився брати участь на саміті Європейського політичного співтовариства. Саміт у столиці Молдови Кишиневі мав відбутися першого червня. Він задумувався як з’їзд лідерів ЄС та дружніх країн, з якими є співробітництво, тому відмова Ердогана – велика втрата для організаторів.
28 травня Реджеп Таїп Ердоган отримав свій третій термін на чолі держави. Як повідомляють організатори заходу, він до останнього планував візит і відмовився від участі в останню хвилину, пише Politico. Варто зазначити, що на 3-4 червня заплановано заходи з інавгурації президента Туреччини.
Видання повідомляє, що запрошені європейські лідери вже почали прибувати до Кишинева. Загалом участь у заході мають взяти понад 50 керівників держав з 27 країн ЄС. Будуть також представники урядів країн-сусідів, які мають гарні стосунки з Євросоюзом, але не є членами: Велика Британія, Туреччина, та країни Західних Балкан. Поки невідомо, чи візьме участь у заході президент України Володимир Зеленський.
Європейське політичне співтовариство (ЄПС) – це міжурядовий форум подібний до G7 або G20, і це молода організація, створена у 2022 році. Її мета — об'єднати європейських лідерів за межами ЄС. Планується, що з часом ЄПС отримає кращу організаційну структуру, власний бюджет і штаб-квартиру в Парижі.
В Молдові має відбутися друга за ліком зустріч. Перша відбулася в Празі в жовтні минулого року. Тоді Ердоган був присутній але зумів посваритися з грецьким президентом Кіріакосом Міцотакісом. Причиною сварки стала давня територіальна суперечка за Кіпр. У 2024 році ЄПС відбудеться в Парижі, а у 2025 році саміт прийматиме Швейцарія
Ми також пояснювали, чому після перемоги Ердогана національна валюта Туреччини девальвувала. Крім того, докладно ми розповідали про вибори в Туреччині, які називали “доленосними”, тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.