Елітні автівки, мільйонні зарплати та дорога нерухомість: як живуть керівники Фонду гарантування вкладів

Читать на русском

Журналісти провели розслідування та розкажуть про статки керівниці Світлани Рекрут та членів дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Зокрема, зарплата Світлани Рекрут у 20 разів більша за зарплату Володимира Зеленського. Натомість за свою роботу та намагання отримати відповіді на болючі питання ЗМІ отримують судові позови від ФГВФО

Читать на русском
Елітні автівки, мільйонні зарплати та дорога нерухомість: як живуть керівники Фонду гарантування вкладів
На фото Світлана Рекрут - керівниця ФГВФО.

Журналісти провели розслідування та розкажуть про статки керівниці Світлани Рекрут та членів дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Зокрема, зарплата Світлани Рекрут у 20 разів більша за зарплату Володимира Зеленського. Натомість за свою роботу та намагання отримати відповіді на болючі питання ЗМІ отримують судові позови від ФГВФО

Керівниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут отримує зарплату понад 6 млн грн на рік. Це у майже 20 разів більше за зарплату Президента України Володимира Зеленського. Щомісяця витрачається більш як 2,5 млн грн на зарплати керівництву ФГВФО. При цьому співробітники фонду люди не бідні: мають по кілька автівок, дорогі квартири та прикраси. Детальніше - у нашому матеріалі.  

Журналісти видання “СтопКор” помітили, що Фонд гарантування вкладів придбав електрокар Hyundai Ioniq 5 за 2,5 млн грн. На початку Фонд вирішив оголосити про закупівлю 15 тисяч літрів дизельного пального за 1,095 млн грн (перший тендер скасували, зараз планують витратити до 800 тис. грн). Це при тому, що декларується, буцімто службові машини їздять виключно на бензині та електриці, а дизель споживають лише особисті автівки. Проте на дизельному Range Rover 2022 року та дизельному Mercedes-Benz GLE 250D 4 MATIC 2017 року їздить сама Світлана Рекрут, також їй належить Mercedes-Benz C 200 2012 року. Наталія Рудуха, яка до лютого 2024 року працювала заступницею директора ФГВФО, теж має дизельну Audi Q5. Інша заступниця Олена Нужненко їздить на дизельному ​​Mercedes-Benz GLE 350D 2021 року, записаному на 69-річну матір.

За 2022 рік Світлана Рекрут отримала 6 млн 175 тис. 457 грн зарплати (близько 160 тис. дол.). За 2023 рік точні цифри вона поки не опублікувала, але не суттєво змінилися. При цьому зарплата Володимира Зеленського становить 336 тис. грн на рік, а Свілана Рекрут заробляє більше за президентів Польщі, Литви, Молдови разом узятих. Щомісяця у 2022 році 6 членів виконавчої дирекції Фонду отримували без урахування премій та надбавок у 2022 році отримували понад 2,6 млн грн. Та за 2 роки виплати збільшилися.

Наприклад, у 2022 році Світлана Грошова, яка є ліквідатором банків "Фінанси і кредит", "Платинум" та інших установ, отримала понад 1,3 млн грн зарплати, а ще має  хутро соболя та ювелірні вироби на майже 800 тис. грн.  Світлана Грошова задекларувала три автівки, три квартири й паркомісця в Києві, квартиру й будинок у Дніпрі, садибу та низку іншої нерухомості на Дніпропетровщині, квартиру та іншу нерухомість біля моря в окупованому Криму. А також у неї є майно в росії, набуте у 2019-2022 роках (до повномасштабної війни), у т. ч. 2 квартири та нежитлові приміщення. За 2 тижні до повномасштабної війни росії проти України Грошова стала співвласницею (на 15%) зареєстровано у Москві російської компанії “КарТрек” за 1,72 млн грн, інвестованих у росію. У 2023 році свою частку у цій компанії вона переписала на сина, який проживає у Москві.

Керівник ІТ-департаменту Фонду Андрій Бащев, згідно з декларацією за 2022 рік, заробив 2 млн 234 тис. 539 грн у ФГВФО та спільно з дружиною має заощадження у понад 10 млн грн. У власності сім’ї головного ІТ-шника установи – три авто та дві квартири у Києві, одна з яких у найдорожчому районі столиці в ЖК "Новопечерська вежа", де ціни на житло стартують від 3 млн грн до 14 млн. А ще у родини є земельні ділянки у Макарівському районі під Києвом. До слова Фонд за останні 2 роки витратив чимало бюджетних мільйонів гривень на послуги ІТ та піару. 

Журналісти СтопКору зазначають, що у Фонді гарантування вкладів відмовилися на пропозицію записати інтерв’ю та відповісти там на болючі питання або надати письмову відповідь. Натомість почали тиснути на журналістів. При цьому, як зазначає журналістка Алла Легеза, син Світлани Рекрут проживає у Великобританії, син ексзаступниці директора ФГВФО Наталії Рудухи навчається і проживає у Польщі, у Нідерландах навчається донька директора ІТ-департаменту ФГВФО Андрія Бащева. 

Раніше журналісти “СтопКору” писали, що Фонд гарантування вкладів заборгував державі 62 млрд грн. І хоча Фонд має право витрачати шалені кошти на зарплати та закупівлі, основна його задача - повертати гроші вкладникам збанкрутілих банків. Однак такі великі видатки держустанов під час руйнівної війни не виглядають виправданими.

Директорці Фонду гарантування вкладів наразі 41 рік. В ФГВФО вона працює з 2014 року, а з 2019-го - очолює його. До цього здобувала освіту в Британії та працювала в приватній сфері.   Зазначимо, що до цього Рекрут не потрапляла у якісь значні скандали та не були фігурантнкою розслідувань. Сама вона називає увагу ЗМІ "інформаційною атакою". За словами голови ФГВФО, Фонд має намір повернути в бюджет понад 7,2 мільярди гривень. Через це голови банків почали медіакампанію проти Рекрут та її організації, стверджує жінка.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Економічний експерт Денис Безлюдько спростував міф про нестабільність долара та прокоментував популярність криптовалюти у світі. Деталі у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.