Кількість працівників планується скоротити на 50% – до 1 тисячі людей
Один з головних пунктів плану ритейлеру України з продажу техніки та електроніки Ельдорадо (ТОВ "Дієса") – реструктуризація боргу. За планом санації, мережа має зменшитися на 40%, до 20-30 магазинів. Компанія пропонує кредиторам сплатити 30% протягом трьох років, 40% – після стягнення збитків з росії, а третину – списати.
Відповідну пропозицію Ельдорадо розіслало на початку вересня своїм кредиторам, повідомляє Forbes Ukraine. Серед них – закордонні бренди та українські дистрибʼютори (Bosch, Kärcher, Sony, Whirlpool, DeLonghi, Electrolux, Ariston, мережі магазинів "Ашан", "Сільпо", Novus, "Олді", ТРЦ Lavina Mall, Fabrika, Oasis, медіасервіс Megogo та понад 250 інших компаній).
Під час зустрічі з боржником 22 вересня понад 50% присутніх кредиторів схвалили план. Це дозволило Ельдорадо подати до Господарського суду Києва заяву про результати голосування. 27 вересня суд призначив дату засідання на 4 жовтня, де мав розглянути цей план. Але цього не сталося. Ще 3 жовтня частина кредиторів, незгодних із планом санації, почали вимагати від ритейлера банкрутства через порушення процедури зборів: порушення строків скликання, відсутність вибору кредиторами голови та секретаря зборів.
"Усім кредиторам пропонують профінансувати погашення боргу в інтересах боржника, але не всі отримають від боржника свої борги", - зазначається у зверненні пʼяти кредиторів.
Серед них керівники дистриб’юторів і брендів "Юг-Контракт", "Комел", Makkon, "Техніка для бізнесу" і DeLonghi. Вони ж подали заяву про відвід судді на засіданні 4 жовтня. Наступне засідання заплановане на 15 листопада. За планом санації, мережа Ельдорадо має зменшитися на 40%, до 20-30 магазинів. У документі зазначається, що "роздрібні магазини та їхнє обслуговування критично впливають на фінансовий результат і несуть великі заборгованості". Ритейлер запланував зменшення орендних площ на 50% та відтермінування орендної плати для решти.
Водночас для розрахунку з персоналом до кінця 2024 року Ельдорадо має намір продати частину майна на 24 мільйони гривень. Кількість працівників планується скоротити на 50% – до 1 тисячі людей. Наразі середня зарплата працівника складає 20 576 гривень. Збереження діяльності мережі дозволить оплатити до державних і місцевих бюджетів до 1 мільярда гривень податків за минулі і майбутні періоди.
Свої борги Ельдорадо пояснює повномасштабним вторгненням росії на територію України. У плані санації компанія пропонує, щоб 39,4% її боргу, як відшкодування сплатила країна-агресорка. У вересні компанія подала позов до Господарського суду Києва проти рф на суму 1 мільярд гривень. Мережа втратила 11 магазинів, які знищені або залишаються на окупованій території, ще шість – пошкоджені.
Якщо у лютому 2022 року в Ельдорадо було 106 торгових точок, то у серпні цього року – 62. Виторг за ритейлера за шість місяців 2023 року впав на 86% – до 1 мільярда гривень порівняно з 2022 роком.
Мережа скорочується не лише через війну. 2020 рік ритейлер закінчив зі збитками – 343 мільйони гривень. Наступний рік теж "мінусовий" – 31 мільйони гривень. Повномасштабне вторгнення рф лише заглибило проблеми Ельдорадо. За даними фінзвітності у плані санації збитки 2022 року сягнули 605,9 мільйона гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.