Німецькі політики вважають, що на тлі загроз для безпеки Європи Берлін має подбати про передачу Україні своїх крилатих ракет
У Німеччині зростає тиск на очільника уряду Олафа Шольца щодо передачі Україні крилатих ракет Taurus. На підтримку цієї ідеї виступає прем’єр-міністр Баварії й очільник Християнсько-соціального союзу (ХСС) Маркус Зьодер. Таку ж точку зору поділяє колишній президент Німеччини Йоахім Гаук.
Як повідомляє t-online, очільник ХСС, яка є складовою правоцентристської парламентської фракції «Союз», вважає, що Taurus потрібно негайно передати Києву, оскільки це може бути «єдиним серйозним шансом для України віднайти свою мужність і не дати росіянам перемогти». Виграш путіна, на думку очільника Баварії, може перетворитися на цілковиту трагедію для ЄС, особливо, якщо США будуть ухилятися від участі у розв’язанні міжнародних криз.
«Я не розуміюся на військовій справі, але я розмовляв із людьми, які володіють необхідними військовими знаннями. І після цих розмов більше не можу зрозуміти, чому ми вагаємося з постачанням цієї зброї та інших боєприпасів», — заявив Зьодер.
Він також підтримує позицію міністра оборони Бориса Пісторіуса про те, що Бундесвер повинен негайно нарощувати обороноздатність та скоротити відставання від провідних армій світу в галузі БПЛА та протидії ним.
В унісон із Зьодером на підтримку передачі Україні німецьких ракет висловився колишній президент Йоахім Гаук. Його думка досі є впливовою, пише Bild.
«В умовах виснажливої позиційної війни й огидних авіаударів по українському цивільному населенню я з тривогою дивлюся на те, що ми робимо, і запитую, чи достатня наша підтримка», — заявив він.
У разі перемоги кремля, вважає експрезидент, виклики для європейської безпеки стануть безпрецедентними. Гаук додає, що не існує міжнародної правової заборони на надання збройної допомоги жертві агресії, тому передача Taurus є адекватним рішенням.
Taurus — це німецька крилата ракет із дальністю дії від 300 до 500 км (залежно від модифікації). Вона призначена для виконання завдань з ураження бункерів, аеродромів, мостів, амуніційних складів та інших об’єктів. Київ неодноразово звертався до Берліна з проханням передати це озброєння, але отримував відмову.
Після ускладнень із виділенням американської допомоги та масованих ракетних ударів рф по Україні питання про передачу Taurus набуло особливого значення. У Бундестазі посилився тиск на канцлера Олафа Шольца. На користь передачі Києву Taurus з можливістю використовувати їх для ударів по цілях на території росії висловилися представники кількох парламентських партій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.