У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Фахівці пропонують інший спосіб збереження заощаджень - вкладати вільні кошти у валюту
Думки експертів щодо купівлі євро та долару різні. Однак вони не рекомендують без крайньої потреби продавати валюту. Також варто звернути увагу на короткотермінові гривневі депозити.
Експерт "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин зміцнив свій прогноз щодо вигоди короткотермінових, на 1-3 місяці, гривневих депозитів. У коментарі ТСН.ua він розповів, що на них можна гарантовано заробляти до кінця нинішнього року і навіть на пару тижнів довше. Адже у цей час не варто очікувати девальвації гривні вище 39 гривні за долар у покупці, що робить такі депозити вигіднішими ніж купівля готівкового долара.
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин та президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко пропонують інший спосіб збереження заощаджень: вкладати вільні кошти у валюту. Вони вважають, що для тих, хто "грає вдовгу", тобто планує витрачати заощадження не раніше ніж через рік, купівля валюти є доцільною, як і раніше.
Охріменко зауважив, що зараз однаково вигідно купувати долар як по безготівковому рахунку, так і відразу готівкою, бо, урахуванням комісійного збору за конвертацію у "кеш", курс майже однаковий. Також він радить придбати не лише долари, а і євро у співвідношенні 50 на 50, аби диверсифікувати ризики. Для тих, хто не хоче тримати готівку "під матрацом" або на валютному депозиті, Шевчишин також пропонує інвестувати у валютні військові облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) Мінфіну.
"Перш за все ви допоможете Україні у війні з агресором. До того ж прибутковість у них вища, ніж по валютних депозитах, дохід не оподатковується, а податки – це мінус 18% доходу, ці ОВДП можна продати достроково зі збереженням відсотків, на відміну від дострокового закриття рахунку. Ризик мінімальний, оскільки вони переважно знаходяться в портфелях НБУ та держбанків. Придбати можна від однієї штуки. Найголовніший мінус – ціна, одна ОВДП коштує недешево – 1000 доларів або євро", - аналізує Шевчишин.
Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 12 жовтня. Вартість долара – 36,43 гривні. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 38,63 гривні. Він виріс у ціні на 3 копійки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.