Ексміністр оборони Британії закликав відправити війська до України, а саму Україну - повністю мобілізувати

Британія має використати своє лідерство, щоб досягти угоди про членство України в НАТО, заявив Бен Воллес

Бен Воллес, британські військові, Володимир Путін
Бен Воллес впевнений, що Путін не повинен перемогти – для цього партнери мають більше допомагати Україні та відправити туди війська, а Британія – продемонструвати лідерство

Західна політика поступової допомоги Україні не працює. Партнери мають дати більше – у тому числі відправити до України війська. Але не для участі у бойових діях, а для навчання та підготовки воїнів ЗСУ та для обслуговування техніки. Таку думку 1 жовтня в колонці для The Telegraph висловив ексміністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

Він пише, що багато хто міг випустити з уваги зусилля президента України Володимира Зеленського в США у вересні, спрямовані на те, щоб змусити Захід продемонструвати силу стосовно Росії. Воллес нагадав, що всі на Заході робили сильні та сміливі заяви на адресу Росії. Але реальність така, що партнери не втримали своєї цілі, і західна політика поступової допомоги Україні не працює.

"Володимир Зеленський приїхав до Білого дому із планом. Я не впевнений, що він пішов із чимось, крім ще тепліших слів", - наголосив ексміністр.

Воллес констатує: російський правитель Володимир Путін не думає, що Захід говорить про РФ та її поразку серйозно. Тому що бачить, "як ми хитаємось, ховаємось у "натовпі" і розмірковуємо, тоді як він відправляє своїх у м'ясорубку.

"У Путіна два козирі. Перший - він відправлятиме хвилю за хвилею російських громадян на смерть, знаючи, що він ізольований від внутрішнього заколоту. По-друге, він насправді не вірить, що ми маємо на увазі саме це, коли говоримо: "Він має зазнати невдачі, а Україна має перемогти", - вважає британський политик.

Воллес вважає, що є спосіб довести, що Путін неправий. Але це вимагає лідерства та непопулярних рішень, і також потребує ризику.

"Україна може перемогти, а Путін може і має зазнати невдачі. Цей мерзенний маленький диктатор, який вдається до вбивств, вторгнень і погроз, не зможе перемогти заради нашого майбутнього. І президент Зеленський, і Захід мають відіграти свою роль. Це починається з повної мобілізації України – як ми зробили 1939 року, а потім знову 1941 року", - заявив Воллес.

Ексміністр впевнений, що Захід може навчити українців воювати незалежно від їх кількости. Зокрема, Британія могла б навчити 100 000 бійців поодинці, якби захотіла.

"Уявіть, що могла зробити вся Європа. Ми можемо навчити їх тут, але ми також можемо їх навчити в Україні. Ми повинні відправити війська, щоб допомогти навчити та утримувати українську армію. Не боротися, а дати можливість тиловим ешелонам допомагати обслуговувати обладнання, яке ми відправили", - зазначив Воллес.

Також, на його думку, західні війська могли б допомогти у лікуванні поранених. Окрім того, Воллес заявив, що Британія має використовувати своє лідерство, яке часто демонструється, щоб домогтися угоди про членство України в НАТО.

"У Європі є багато тих, хто приєднається до нас. Деякі зробили це", - підсумував він.

Нагадаємо, Воллес подав у відставку 31 серпня 2023 року. Розмови про його відставку почалися ще в липні після скандалу - тоді міністр оборони заявив, що Велика Британія "не є сервісом доставки зброї в Україну на кшталт Amazon" і що Києву слідувало б частіше дякувати своїм партнерам за підтримку.

Заявив він це у відповідь на чергові непомірні вимоги президента України Володимира Зеленського щодо військової допомоги (при тому, що Британія і так входить до трійки найбільших донорів України поряд з США та Німеччиною). Зеленський саркастично прокоментував слова Уоллеса, зазначивши: "Нехай напише мені, як треба подякувати людям, щоб ми були повністю вдячні. А ще можемо вранці прокидатися і дякувати міністру особисто".

ЄС розглядав можливість відправки інструкторів до України

24 серпня стало відомо, що міністри закордонних справ та оборони країн Європейського Союзу вперше обговорять можливість відправки військових інструкторів в Україну. При цьому проти відправки інструкторів в Україну виступили Німеччина, Словенія та Угорщина. Тоді очікувалось, що остаточне рішення з цього питання має бути ухвалене не пізніше листопада.

Але вже 30 серпня міністри закордонних справ країн ЄС домовилися, що Європейський Союз не буде відправляти своїх військових інструкторів в Україну. Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель зазначив, що навчання українських військових відбуватиметься за межами України.

При цьому головком Збройних сил Олександр Сирський вже навіть підписав окремий дозвіл та заявив, що не проти того, аби інструктори з Франції навчали ЗСУ. Втім, ще досі немає жодних фактів про те, що інструктори є в Україні чи взагалі колись тут з'являться. 

Водночас ще в лютому 2024 року президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що не можна відкидати можливості відправлення в Україну західних військових. Своєю чергою прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь пояснив, що французькі війська можуть брати участь у війні на боці України для захисту певних кордонів, брати участь у навчаннях або наземній протиповітряній обороні. Водночас очільник французького уряді виключив участь солдатів в боях на фронті. Але все закінчилося тим, що Франція підготує для ЗСУ українську бригаду та оснастить її усім необхідним озброєнням та бойовою технікою.

Відсутність на території України військових із країн НАТО є консенсусною позицією партнерів України від початку російського вторгнення. Водночас багато країн Європи з 2022 року навчають українських військових на своїй території, у тому числі Велика Британія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube